06.02.2023 04:06

Повідомити про новину

Поширити:

180Не тільки олігархи в Україні ховаються від податків, а всі. За даними журналу «Кореспондент», про це побічно свідчать статистичні дані.
Так, зокрема, австрійський економіст Фрідріх Шнайдер у своєму дослідженні тіньової економіки на замовлення МВФ пропонує заміряти її масштаби за допомогою декількох методів – у тому числі непрямих: статистики національних рахунків, транзакцій, робочої сили, коливань попиту на готівкову валюту, обсягів споживаної електроенергії тощо, передає Facenews.
Якщо в Україні використовувати будь-який такий метод і провести замір, тіньова економіка проявляється у всіх своїх потворних формах, пише видання. Статистика Держстату за перший квартал цього року повідомляє: дохідна частина бюджету країни забезпечувалася значною мірою надходженнями з податку на додану вартість (43,18%) і акцизного податку з вироблених в Україні або ввезених товарів 11,12% і 5,8% відповідно. При цьому податок на доходи фізосіб склав лише 11,13% від усіх інших надходжень до бюджету.
«Іншими словами, українці заробляють (і відповідно відраховують до державної скарбниці) мізерні суми. І що особливо цікаво, ці суми значно менші за ті, які вони витрачають, купуючи підакцизні товари або просто товари з високою доданою вартістю. Тож звідки беруться ті гроші, які потім витрачаються?», – зазначає видання.
За інформацією журналу, є й інша – не менш цікава – статистика Держстату: про розміри витрат і доходів громадян і структурі витрат з їх сімейних бюджетів, яка ніяк не додає ясності.
«Середньомісячний дохід на одного громадянина країни за підсумками минулого року склав трохи більше як 2,5 тис. грн. А щомісячні витрати сім’ї укладаються в суму близько 4 тис. грн. 3,4% з цих 4 тис. Наших громадян щомісяця витрачають на підакцизні товари – алкоголь і сигарети. Або близько 120-130 грн. Щось замало для того, щоб ці витрати лягли в основу акцизного податку – одного з бюджетоутворюючих, як твердить все той же Держстат. Нестикування виходить», – резюмує видання.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.