Повідомити новину

Поширити:

Учасники бойових дій мають право не сплачувати податок на землю. Для цього їм слід подати відповідну заяву до територіальних органів податкової служби за місцем розташування ділянки. Особливості застосування пільги пояснюють фахівці системи безоплатної правової допомоги.
Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визначено, що до ветеранів війни належать учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни. Перелік пільг для цієї категорії осіб передбачено в Податковому кодексі України (далі – ПКУ). Так, відповідно до пункту 281.1 статті 281 ПКУ ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», звільняються від сплати земельного податку. Водночас кодекс пояснює, що таке звільнення поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання й у межах граничних норм, а саме:
– для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 га;
– для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 га, в селищах – не більш як 0,15 га, в містах – не більш як 0,10 га;
– для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 га;
– для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 га;
– для ведення садівництва – не більш як 0,12 га.
Це означає, що учасник АТО/ООС, який має кілька земельних ділянок різного цільового призначення (наприклад, 0,9 га присадибної ділянки в межах міста, 0,10 га для ведення садівництва та 0,01 га для будівництва індивідуальних гаражів), може використати пільгу щодо сплати земельного податку для кожної із цих ділянок.
Однак, як зазначено в пункті 281.4 статті 281 ПКУ, якщо учасник бойових дій має у власності кілька земельних ділянок одного виду використання, то до 1 травня поточного року він має звернутися до територіального органу податкової служби за місцем розташування земельної ділянки і подати письмову заявою в довільній формі про самостійне обрання чи зміну земельної ділянки для застосування пільги.
 

Теги: податки