gazpostach

У Зарваниці молилися за мир в Україні19001316-17 липня відбулася велелюдна загальнонаціональна проща до однієї з найбільших святинь Української греко-католицької церкви – Марійського духовного центру «Зарваниця». Вона була приурочена Року Божого Милосердя. Майже 150 тисяч вірних з усіх теренів нашої держави, а також зарубіжжя молилися за мир в Україні.

Ще з минулої п’ятниці чимало паломників традиційно ішли до Зарваниці великими гуртами з Тернополя, Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Івано-Франківська, Коломиї та зі Львівщини.

Окрім вірян з різних куточків України у Марійському духовному центрі свої щирі молитви до Всевишнього і Матері Божої Зарваницької підносили українці з Франції, Італії, Іспанії, Португалії та Польщі. Участь у цій величавій духовній події також взяли глава Польського католицького єпископату, Познанський архієпископ і митрополит Станіслав Гондецкі, владика Вільгельм з Австрії, правлячий єпископ дієцезії Граца, та владика Леон Дубравський, єпископ Кам’янець-Подільської дієцезії.

Центральною подією прощі стала Архієрейська Свята Літургія, яку очолив Глава УГКЦ блаженніший Святослав. У насиченій програмі були вервиця на центральній площі, Вечірня служба у каплиці біля парафіяльної церкви, похід зі свічками, молебень до Богородиці, Хресна дорога, нічні чування і духовний концерт на Співочому полі.

Уже традиційну зустріч з молоддю провів Глава Української греко-католицької церкви Святослав. Предстоятель подякував молодим людям за те, що прибули на прощу, і наголосив, що цьогорічна проща до Зарваниці є особливою, тому що відбувається у надзвичайний святий рік, який Папа Франциск проголосив для Католицької церкви в усьому світі святим Роком Божого Милосердя.

Він відзначив, «що як і у всіх катедральних соборах УГКЦ, так і в Зарваниці відчинені двері Божого милосердя.

Для того, щоби отримати повний відпуст і піти з цього місця звільненими від наших тягарів і немочей, треба отримати Божі ліки на наші рани, які ми називаємо Божим милосердям…»

За словами блаженнішого Святослава, ми, як Божий народ, котрий зійшовся на цю прощу, маємо цього року обов’язок стати перед Богом і урочисто визнати великі дари і благодаті, які Господь вчинив і чинить нашому народові…

Архієрей вважає, що «під час сповіді ми мали б визнати усе погане, що вчинили, водночас урочисто проголосити нашу відповідь віри в усе те добро, яке Господь Бог учинив нам і всьому нашому народові. Цього року ми урочисто святкуватимемо 25 років незалежності Батьківщини. Це той дар, який хотіли бачити і за що віддавали своє життя найкращі сини і доньки нашого народу… І ми повинні цей дар захистити».

Користуючись присутністю на прощі очільників Польського єпископату, блаженніший Святослав закликав народи України і Польщі до примирення. «Ми разом хочемо вести наші народи дорогою примирення, бо це є та дорога, якою можуть і повинні іти християни Європи у ІІІ тисячолітті. Ми особливо молимося цього тижня, щоб політики якимись невластивими термінами не знищили ту справу польсько-українського примирення, яку наші Церкви вже століттями разом чинять і йдуть разом уперед».

Польський архієпископ і митрополит Станіслав Гондецкі наголосив на потребі думати про майбутнє і будувати його на позитивних засадах та взаєморозумінні. У свою чергу Глава УГКЦ також закликав прочан прислухатися «не до людського слова, яке вбиває, а до Божого, яке дає життя».

Богдан НОВОСЯДЛИЙ

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*