У взірцях ґрунту і рослин з поля, що обробляли авіаційним способом, виявлено пестициди

У минулому середовому випуску нашої газети було опубліковано статтю  «На Борщівщині отруїлися  252 людини, у тому числі діти». Йшлося про прикрий випадок масового отруєння жителів села, що  стався в Іване-Пустому Борщівського району.  Працівники поліції перевіряють інформацію про можливе масове отруєння мешканців Тернопільщини. До цього залучено й інші служби, вони вивчають ситуацію, що склалася.
Зокрема,   за фактом отруєння жителів села Іване-Пусте працівники Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели перевірку ТОВ «Агрополіс», яке здійснювало окроплення полів авіаційним методом. На рослинах і у ґрунті поблизу житлових будинків жителів села Іване-Пусте залишків пестицидів не виявлено, а у взірцях ґрунту і рослин з поля, яке обробляли авіаційним способом, вони є.
За результатами перевірки встановлено ряд порушень вимог санітарного законодавства, зокрема:
– порушена процедура інформування населення: повідомлення сільському голові ТОВ «Агрополіс» не має дати та вихідного номера, передане в сільську раду напередодні обробки ввечері, а не за два дня, попереджувальні таблички по периметру поля, що оброблялось, відсутні, інформування населення через засоби масової інформації не здійснювалось;
– порушено нормативні розриви від територій, що оброблялись, до сельбищної зони. Згідно викопіювання з топографо-геодезичного плану території, наданого землевпорядником с. Іване-Пусте, від найближчої межі поля до житлової забудови – 550 м;
–  відсутній санітарний паспорт аеродрому;
– відсутні відомості щодо місця заправки, зльоту авіасудна, яким проводилась обробка;
– посвідчення працівників на право роботи з пестицидами та агрохімікатами протерміновані (дійсні до 21.06.2018р).
    Готові також результати досліджень, які проводила ДУ «Тернопільська обласна фітосанітарна лабораторія». У зразку рослини (соняшник), які відібрали спеціалісти 20.09.2018  р. виявлено діючу речовину препарату «Ураган форте» (1,34 мг/кг); в зразку ґрунту поля виявлено незначну кількість діючої речовини препарату «Ураган форте» (0,18 мг/кг) при гранично допустимій концентрації – 0,5 мг/кг.
А в зразках ґрунту та рослини (черешня) з саду жителів села Іване-Пусте залишків препарату «Ураган форте» не виявлено.
За результатами перевірки та отриманих результатів досліджень фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області готують припис щодо усунення порушень. Матеріали  перевірки будуть передані до правоохоронних органів.

Галина ВАНДЗЕЛЯК

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*