Повідомити новину

Поширити:
В рамках Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом за ініціативи студентського уряду та профкому студентів Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка була проведена низка просвітницьких заходів. 
Головною метою організаторів стало привернення уваги до ведення здорового способу життя, підвищення рівня толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей. Адже СНІД — не вирок, якщо ВІЛ-інфекцію виявити на ранньому етапі.
Програму заходів розпочала акція «АнтиСНІД», біля центрального входу представники студентського уряду та профкому вручали засоби контрацепції  та прикрашали одяг усіх небайдужих символічними червоними стрічками. Вони є  обов’язковим атрибутом відповідних акцій,  символом розуміння та підтримки. Також розповсюджувалися буклети та брошури на дану тематику.
Відзначення дня боротьби зі СНІДом продовжилося інформаційно-просвітницькою лекцією на тему: «ВІЛ небезпечний, доки ти не знаєш про нього». На захід були запрошені лікар-епідеміолог спеціалізованого амбулаторно-поліклінічного відділення профілактики та лікування ВІЛ-інфекції СНІДу Тернопільського обласного наркодиспансеру Тамара Василівна Буртняк, кандидат біологічних наук, доцент кафедри здоров’я людини, фізичної реабілітації та безпеки життєдіяльності Храбра Світлана Збігнівна. Слухачам розповіли про симптоми, тривалість перебігу та способи профілактики цього захворювання, наголосили, що ВІЛ-позитивні люди нічим не відрізняються від звичайних людей, а інфекція не передається повітряно-крапельним шляхом. Крім того, студентів запевнили, що виявлення хвороби на ранніх стадіях – це запорука повноцінного життя.
Програму заходів продовжила виставка-конкурс малюнків. Учасники представили свої роботи, в яких застерігали про небезпеку ВІЛ-інфекції, закликали до соціальної толерантності і розширення обміну інформацією.
Завершилися заходи флешмобом «Разом проти СНІДу», під час якого студенти разом розгорнули 16-метрову червону стрічку. Так був утворений символ боротьби з недугою як знак єдності та солідарності проти хвороби, а також надії на майбутнє без СНІДу.
Студентський уряд та профком висловлює щире сподівання, що організовані події нагадають кожному про персональну відповідальність за своє життя. Бережіть себе, піклуйтеся про рідних і нехай Всесвітній день боротьби зі СНІДом об’єднає нас усіх не тільки 1 грудня, а й усі інші дні в році!
Студентський уряд