gazpostach

У Тернополі започаткували «Ґеретівські читання»Цими днями минуло 15 років від дня, коли Тернопільщина втратила одного зі своїх видатних синів. 5 червня 2002 року у засвіти відійшов видатний історик, мистецтвознавець, археолог, теолог, громадський діяч  Ігор Герета.

У вівторок, 6 червня,  у приміщенні обласної ради  родичі, друзі, знайомі та продовжувачі справ Ігоря Ґерети зібралися на семінар «Творча спадщина Ігоря Герети», щоб вшанувати пам’ять про нього, згадати його значний доробок та обговорити перспективи розвитку тих галузей, до яких він був причетним протягом свого життя. Участь у зустрічі взяв і заступник голови обласної ради Любомир Крупа.

Наступного дня, 7 червня, розпочалася перша Всеукраїнська науково-практична конференція «Ґеретівські читання». Відбувалася вона  в актовій залі Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти. У ній взяли участь науковці, дослідники, краєзнавці з різних міст України та Польщі.

«Ґеретівські читання» повинні проводитися постійно, – наголосив Любомир Крупа. – Адже наукова, дослідницька, краєзнавча, мистецька, археологічна, етнографічна та релігієзнавча діяльність Ігоря Герети – то скарб, дослідити які нам ще належить. Мені випала щаслива нагода бути його учнем. Бо Ігор Герета – справжній Учитель, який зумів у серцях та душах багатьох засіяти бажання берегти, досліджувати, вивчати, передавати наступним поколінням історію нашої нації та дбати про національне відродження у різних сферах. І це ми зобов’язані зреалізувати».

Заступник голови обласної ради висловив сподівання,  що «Ґеретівські читання» на початку червня проводитимуться у Тернополі  постійно і стануть  міжнародними.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*