Повідомити новину

Поширити:

Символічну капсулу у вигляді гільзи під будівництво реабілітаційного центру для бійців АТО заклали сьогодні поблизу парку «Загребелля». Центр не має аналогів в Україні. Приміщення буде повністю адаптоване до потреб інвалідів, людей із травмами.
Участь в закладанні капсули взяла громадськість Тернополя, воїни АТО, ветерани, націоналістичні організації, волонтери, духівництво. Поблагословив починання судовий вікарій Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ отець Роман Дутчак, відтак, після спільної молитви, на ділянці розпочали підготовчі роботи.
Ініціатори створення реабілітаційного центру – ветеран третього окремого полку спеціального призначення Володимир Розум’як,  керівник Тернопільського обласного осередку Всеукраїнської федерації фрі-файту та контактних єдиноборств ветеран-доброволець Валерій Чоботар («Гатило»), спортсмен з обмеженими можливостями та учасник проекту «Ігри героїв-2017» Святослав Олійник, голова Тернопільської міської «Спілки ветеранів війни в Афганістані» Роман Храпцьо, учасник боїв на Донбасі, командир снайперського взводу морської піхоти Сергій Похитайло, учасник боїв на Донбасі, офіцер роти особливого призначення Роман Мельник – скликали для тернопільських журналістів прес-конференцію з нагоди цієї події.
Валерій Чоботар розповів, що окрім фізичних, бійці часто зазнавали моральних травм. Де їх лікувати? На Тернопільщині нема такого комплексного спеціалізованого реабілітаційного центру. Частина «атовців» відновлюється в лікарні у Більче-Золотому, іншим пропонують пройти реабілітацію в психоневрологічній лікарні. Остання  відлякує воїнів, адже вони не хочуть, аби хтось думав, що в них є якісь відхилення. Новий центр має стати місцем, яке допоможе оздоровитись і фізично, і психологічно.
На місці закладення капсули вже наступного року має з’явитись приміщення, площею близько тисячі квадратних метрів.
Спорудження такого унікального реабілітаційного комплексу підтримала відома волонтерка, активістка «Самооборони майдану Тернопільщини» Лілія Мусіхіна. Зокрема, у своєму дописі у соціальній мережі Фейсбук вона зазначила: «Потрібен клуб, де ветерани почувалися б, як удома. Куди могли б приходити не тільки тоді, коли погано, за приписом лікаря, а й тоді, коли хочеться. Він потрібен. Вже. І буде потрібен постійно».
У центрі передбачено великий басейн, зал психологічної реабілітації, конференцзал на п’ятдесят місць, зал лікувальної фізкультури, кабінети стоматолога та уролога, масажу, фізіотерапевтичний кабінет, кафе. Також діятиме ігрова кімната для дітей воїнів, де малеча зможе провести час, поки батько проходитиме процедури. Реабілітаційний центр буде частиною житлового комплексу.