02.02.2023 10:03

Повідомити про новину

Поширити:

Пам`ять Патріарха Йосифа Сліпого вшанували у Тернополі 16 лютого. Біля пам`ятника Патріарху архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк відслужив панахиду. Відтак представники влади, громадських організацій та жителі краю поклали квіти до пам`ятника Йосифу Сліпому.
«Сімнадцятого лютого цього року сповнюється 125-ліття з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого – ісповідника віри, довголітнього предстоятеля нашої Церкви, уродженця Тернопільщини. Ми зібралися, щоб вшанувати світлу пам ять цього великого мужа Церкву, вірного слуги свого народу. Коли почалося переслідування церкви, він не зламався. 18 років в сибірських концтаборах, йому пропонували бути московським митрополитом у Києві, але він свого народу, своєї віри не зрадив. Він був вірним до кінця. Патріарха заповідав бути собою, не цуратися своєї віри, любити свою церкву і народ. Я вірю, що Йосиф Сліпий, сьогодні молиться за нас, за Україну, що за його молитвами, молитвами мучеників, Господь дарує нам мир, спокій та добробут.
Взяв участь у заході взяв голова обласної державної адміністрації Степан Барна.
«Святої пам’яті Блаженніший Верховний Архиєпископ Йосиф Сліпий був свідком подій майже цілого сторіччя, адже він помер на 92-му році життя, але, одночасно, був він співтворцем цих подій. Блаженніший кардинал Йосиф Сліпий незаперечно причинився до розвитку Української католицької Церкви та українського народу саме в ту пору, коли їхнє буття перебувало під найбільшою загрозою, і тим самим увійшов у їхню історію», – наголосив Степан Барна.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.