gazpostach

У Тернополі відзначили 70-ту річницю від проведення антиукраїнської операції «Вісла»Мітинг-реквієм відбувся біля пам’ятного знаку депортованим українцям, який споруджений у «тихому скверику», що на бульварі Тараса Шевченка.  Представники влади, громадськості вшановували  70-ті роковини примусової депортації українців з етнічних українських земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини та Підляшшя.

Священнослужителі відправили панахиду за упокій душ жертв депортації під час операції «Вісла».

«Важко собі уявити стан людей, коли їх примусово викидають із рідних домівок. Вони змушені були залишити усе – свою землю, де споконвіків проживали їхні предки, де газдували та нажили майно, побудували оселі. Їх виривали із корінням, порозкидавши по степах України,  по півночі та заході Польщі.

Операція «Вісла», яка відбувалася 70 років тому, є нічим іншим, як етнічною чисткою. Тисячі загинули, не витримавши довгої дороги у товарних вагонах, інші не змогли прижитися на новому місці, не змогли жити без своїх гір на нових місцях. Та не забуваймо, що масова депортація українців з теперішньої території Польщі розпочалася ще раніше – у 1944 році. Сотні тисяч наших земляків змушені були покинути власні оселі. Та навіть у такі складні та важчі часи зуміли лемки  зберегти свою культурну спадщину. Зуміли навчити мови дітей, онуків та правнуків, передати традиції. І продовжують це робити нині».

Очільники області та міста поклали квіти до пам’ятника депортованим українцям.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*