gazpostach

У Тернополі провели конкурс бригад «швидкої допомоги»12 травня в парку ім. Т.Г. Шевченка стартував сьомий обласний конкурс бригад екстреної медичної допомоги. У змаганнях взяли участь 17 команд з усіх районів області. Найкраща з них представлятиме наш край на всеукраїнському етапі змагань.

Були змодельовані різні ситуації, серед яких – дорожньо-транспортна пригода, вибух у громадському місці,  реанімування. Окрім того, на одному з етапів перевірили теоретичну підготовку медиків.

Для кожної із «пригод» відвели певний час, за який лікарі мали надати допомогу. На всіх локаціях були присутні судді, які оцінювали роботу команд за різними критеріями.

– В одній із ситуацій люди у смітнику знаходять пакет. Він вибухає і, відповідно, є багато постраждалих. Бригади визначають ступінь поранення і надають допомогу. Інша ситуація – це ДТП, де є вбитий. Водій начебто не впорався з керуванням, врізався у дерево. В автомобілі є ще два пасажири, серед яких вагітна жінка, – розповідає Михайло Джус, директор Центру екстреної медицини та медицини катастроф Тернопільської області.

Цього року змоделювали нову ситуацію: іноземці гуляють парком, чоловікові стає погано, і для нього викликають «швидку». Таким чином визначають, наскільки зможуть медики знайти порозуміння з потерпілим, який не знає української.

– Такі змагання дають можливість вдосконалювати професійні якості, визначати проблеми щодо надання екстреної медичної допомоги населенню і відзначити тих учасників, які є найкращими. Тим самим, стимулювати інших до якісного надання медичних послуг, – говорить Володимир Богайчук, начальник управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА.

За результатами змагань оберуть команду, що представлятиме Тернопільщину на всеукраїнському етапі у Сумах з 31 травня по 2 червня. До слова, останні 5 років представники Тернопільщини посідають у змаганнях призові місця. На високий результат сподіваються і цього разу.

Олена РОЖКО

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*