05.02.2023 13:59

Повідомити про новину

Поширити:

1813Студенти, які освоюють професію дизайнера одягу, показали у Тернополі власний погляд на моду. На показ-конкурс «Альтернатива» приїхали майбутні модельєри з Києва, Чернівців, Хмельницького, Вижниці, Івано-Франківська. Тернопіль представляли студенти Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола й Вищого професійного училища сфери послуг та туризму. Усього презентували 33 колекції одягу у чотирьох номінаціях: «Folk», «Pro-art», «Pret-a-porter», «DeLux».
Конкурс «Альтернатива» продемонстрував, що на створення одягу початківців надихають найрізноманітніші речі: українська культура і традиції, багатство природного матеріалу, квіти, вітражі французької королівської каплиці, герої художньої літератури, цитрусові, солодощі, поліетиленові пакети і бляшанки тощо.
Фаворитом конкурсу професійне журі визнало колекцію «Мольфарка». Вона отримала гран-прі «Альтернативи». Це спільна робота двох студенток Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола Ольги Муріної і Надії Янчук. Дівчата втілювали у реальність ескізи свого викладача Оксани Грицай.
1812«Мольфари – це люди, які мали особливий дар, – розповіла Ольга Муріна. – Вони знали закони Всесвіту, підтримували закони природи, володіли досконалими знаннями про людину, спілкувалися з духами померлих предків, лікували людей. Та часто люди використовували здібності мольфарів для злих намірів, і поступово в суспільстві їх почали вважати нечистою силою, відьмами. Усе це ми й намагалися відобразити, створюючи костюми. Це одяг не для повсякденного вжитку, а  для театральних постановок, для фотосесій. Над колекцією працювали майже рік, адже там багато деталей, ручної роботи. Із матеріалів використовували хутро, пір’я, велюр, льон, м’який матовий фатин. Деталі одягу оздоблювали геометричними і рослинними вишитими орнаментами, мережкою».
Журі визначило призові місця. У номінації «Folk» перше місце отримали тернополяни – студентки Вищого професійного училища сфери послуг та туризму Марія Цимбала, Соломія Питель й Ірина Гайдук за колекцію «Лісова казка». У номінації «Pret–a–porter» перемога дісталася студентці Київського коледжу легкої промисловості Ірині Дяченко за колекцію «Cheatmeal». Найкращим у номінації «Pro–art» став студент Київського коледжу легкої промисловості Іван Кощавка з колекцією «Лицарі світла». У номінації «DeLux» журі конкурсу вирішило не присуджувати перше місце. Друге віддали колекції «Подих квітів», яку представила модельна студія «Style» із Чернівецького вищого професійного  училища №3. А третє місце виборола студентка четвертого курсу Галицького коледжу Ліса Квін.
Цього року також було обрано «Приз глядацьких симпатій». Ця номінація дісталася колекції «Цитрусова насолода». Її автори – студенти Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола Ірина Мотелюк і Марія Гузюнь. Про те, що надихнуло юних модельєрів на створення їхніх колекцій, ми розповімо у наступник випусках газети «Свобода».
Наталя ЛУКІВ

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.