gazpostach

У Тернополі освятили лемківську церкву16074На свято Вознесіння Господнього у Тернополі відбулося освячення лемківської церкви Вознесіння Господнього, що на вул. Львівській. Невеличкий храм відображає традиційну лемківську архітектуру і є культурним та духовним осередком для громади.

Збудували її на околиці обласного центру силами парафіян. Чин освячення здійснив архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк.

У своїй промові кир Василій звернувся до присутніх лемківською говіркою: «В тен празничний ден витам вшистких дітей Лемковини, Надсяння, Холмщини і Підляшшя. Ви юж сімдисят роков носите болі і тугу за свойов ріднов зимльов. Там зоставились ваши хижи, ваши церковці і могили ваших татови і мамови. Зо собов ви взяви лем любов до своєй земли і віру в Бога, свату віру своїх дідів прадідів. І гнес ту вашу віру в Бога, во тій церковци вшистки відят. Пан біг бив з вами на ваший рідной земли. Він і ту з вами зостає і не полиша».

На завершення зворушливої проповіді архієпископ Василій додав, що ця церква не лише для лемків, а й для всіх переселенців: надсянців, холмщаків, підляшців, представників інших етнічних груп, вона для всіх людей доброї волі – українців та іноземців.

Додамо, що будівництво храму почалося восени 2013 року. Його зводили без жодного цвяха і лише з природних матеріалів. Неподалік нього споруджено сцену для виступів, тож тепер «Лемківський кермеш» планують зробити традиційним. Участь у святі взяли понад півтисячі людей. На захід прибули учасники товариства «Лемківщина» із різних куточків України.

Ольга МИЛИМКА, Марія НЕДІЛЕНКО,

студентки ТНПУ ім.В.Гнатюка

 

 

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*