Повідомити новину

Поширити:

10001Понад десять камер відеоспостереження та сканерів встановлено у громадському транспорті Тернополя. Обладнання в маршрутках з’явилося з ініціативи перевізників, аби, по-перше, вести чіткий облік пільговиків, по-друге, мати доказову базу стосовно виконання обов’язків щодо перевезення пасажирів пільгових категорій, – пише Номер Один.
У зв’язку зі збільшенням скарг на водіїв, які відмовляються перевозити пасажирів пільгових категорій, місцеві перевізники встановили у частині транспортних засобів  камери відеоспостереження та обладнання для «сканування» посвідчень. Відтепер кожен пільговик при вході у маршрутку повинен пред’явити водію документ на пільговий проїзд.
Як повідомив начальник управління транспорту міськради Ігор Мединський, після встановлення обладнання кількість скарг на водіїв значно зменшилась, адже тепер вони мають докази того, що у них є передбачена кількість пільговиків.
– Раніше тернополяни скаржилися, що водії не беруть пільговиків, хоча в салоні немає трьох осіб, як передбачено договором. Перевізники встановили камери, аби водій міг підтвердити, що дотримується у роботі всіх норм. Адже не рідко водіїв, на яких надходили скарги, ставили на контроль і навіть звільняли, – каже Ігор Мединський. – Це питання розглядали і прокуратура, і міліція.
Більше того, нещодавно правоохоронці звернулися до перевізників з вимогою встановити у маршрутках камери відеоспостереження. Це пов’язано зі збільшенням кількості крадіжок у громадському транспорті.
Керівник кримінальної поліції Сергій Гатанюк розповів, що кожного дня до поліцейських звертається двоє-троє людей, які стали жертвами злодіїв у маршрутних таксі.
– Промишляють найчастіше кишенькові злодії. Об’єктами їхньої наживи стають чужі гаманці, мобільні телефони, інші цінні речі. Трапляються і випадки хуліганства, коли виникають непорозуміння між водієм та кимось із пасажирів. На жаль, у будь-якій із цих ситуацій розібратися дуже складно, і ми, аби з’ясувати обставини, змушені викликати до відділу не лише пасажирів, а й водія. А через те, що останній не зможе продовжувати керувати транспортним засобом, втрати несе перевізник. Тому звертаємося до власників транспортних підприємств подбати про встановлення систем відеонагляду в салонах маршрутних таксі.
 
Зауважимо, що перевізники тривалий час не отримують від держави компенсації за перевезення пасажирів пільгових категорій. Мова йде про понад чотири мільйони гривень. Загалом перспективи отримати кошти у цьому році немає, тому підтримати підприємства погодилась міська рада. У бюджеті обіцяють знайти кошти на компенсацію витрат, а відеонагляд допоможе провести облік пасажирів та підтвердити, наскільки добросовісно перевізники виконують свої зобов’язання.