gazpostach

У Теребовлі в стародавньому замку проведуть фестиваль мистецтв4000610 липня Свято замку відбудеться у Теребовлі. У рамках заходу також пройде VІ регіональний фестиваль мистецтв «Забави у княжому місті».

Замок має давню історію. Фортецю, що збереглася до сьогоднішнього дня, збудували у 1630-ті роки на біля обриву високого плато (51 метр) на правому березі Гнізни. Замок складений з різного розміру блоків і плиток теребовлянського пісковику. У плані він становить неправильний трикутник. Рештки стін, що збереглися, мають 4 – 5 метрів завтовшки, висоту до 18 метрів, а їх загальна довжина становить 107 метрів. Мури замку сходяться у мисовій частині плато до величезної еліпсоподібної вежі-бастеї, яка значно виступає за межі оборонних мурів. На мурах і бастеях знаходилися бойові внутрішні дерев’яні галереї, від яких збереглися гнізда для балок.

Гостей свята чекає цікава та насичена культурно-розважальна програма. О 14 год – офіційне відкриття фестивалю біля пам’ятника князю Васильку, відтак учасники вирушать на Замкову гору. О 15. 30 тут розпочнеться концерт за участю творчих колективів областей України, Тернопільщини та району.

Крім того, у рамках фестивалю буде діяти виставка робіт майстрів народних художніх промислів Тернопільщини та Теребовлянщини, відбудуться спортивні змагання.
Нагадаємо, Свято замку у Теребовлі є частиною загальнообласної програми, за задумом якої такі дійства проведуть в різних замках області. Свята замків вже відбулися в Збаражі, Кременці, Бережанах, Сидорові, Скалаті. Після Теребовлі естафету прийме Чортків. Тут Свято замку пройде 24 липня.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*