gazpostach

У Теребовлі провели першу лапароскопічну операціюЯк повідомляє сайт ОДА, у хірургічному відділенні Теребовлянської центральної районної лікарні провели першу операцію з видалення у хворої апендиксу з використанням лапароскопічної хірургії. Операцію проводив хірург Теребовлянської ЦРЛ Орест Мельник, молодий, але досвічений лікар, який підвищував кваліфікацію з 2006 по 2008 роки  в клінічній ординатурі Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.Шалімова. Фахівець продовжує вдосконалювати свій професійний рівень майстерності, що дуже важливо для практикуючого лікаря-хірурга.

За словами Ореста Мельника, операція (лапароскопічна апендектомія), яка тривала 35 хвилин, а весь процес – одну годину, пройшла успішно. Пацієнтці вводилися через черевну порожнину три троакари – це невеличкі отвори на тілі людини, і таким чином діставалися хворого місця. За всіма своїми діями хірург та асистенти спостерігали і корегували їх через лапароскопічний монітор. Досі теребовлянські хірурги, щоб видалити в хворого апендикс, мусили робити хірургічний розріз, який потім довго загоювався. 

Орест Мельник стверджує, що така методика лікування хворих має багато своїх переваг, основні з них – значно менший больовий післяопераційний синдром, скорочення терміну госпіталізації хворого та період його одужання. Вже ввечері після операції пацієнт встає, а на другу-третю добу його виписують додому. А головне, після таких операцій, які раніше на Тернопільщині робили тільки в обласному центрі, людина швидше повертається до активного життя. До речі, зараз лапароскопічний метод хірургії використовують вже у Козові, Кременці, Чорткові та Заліщиках. Щодо видалення апендикса методом лапароскопії, то Теребовля, окрім Тернополя, стала другою серед райцентрів після Козови з його впровадження у практику.

Як зазначає головний лікар Теребовлянської центральної районної лікарні Михайло Никеруй, обладнання для проведення таких видів операцій придбано за кошти інвесторів. Пацієнти оплачують лише витратні матеріали, необхідні для проведення оперативного втручання.

Наразі в Теребовлі лапароскопією видаляють жовчевий міхур, апендикс та проводять гінекологічні операції. До слова, ідея впровадження лапароскопічного методу хірургії в Теребовлі належить саме Михайлу Никерую.

«На даний час навчання проходять і інші хірурги райлікарні, які в майбутньому також зможуть проводити такого типу операції», — констатує головний лікар Теребовлянської центральної районної лікарні.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*