gazpostach

У свої дев’яносто Богдан Головин їздить на конференції та семінари6091Якби зібрати всіх учнів цього вчителя і вони взялися б за руки, то це був би ланцюг доброти і щиросердечності, який простягнувся б аж ген… до Перемишля. Такі цікаві дослідження оприлюднив директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею Степан Костюк під час творчої зустрічі з нагоди святкування 90-річчя з дня народження відомого педагога, публіциста, краєзнавця, громадського діяча Богдана Головина.

Привітати навдивовижу працьовитого і непосидючого чоловіка прийшли і приїхали багато друзів, колег, учнів –  з усіх куточків Тернопілля. А найбільше серед них було просвітян і бібліотекарів. До урочистої події у краєзнавчому музеї долучилися представники обласного управління культури, спілки офіцерів тощо.

Упродовж нелегкого життя у часи радянщини, пан Богдан ніколи не опускав рук, не впадав у відчай, завжди за будь-яких обставин займав тверду громадянську позицію. А позиція була одна – незрадлива і щира любов до рідної Уй напрацювання: понад 450 статей, нарисів, рецензій, довідок про українських письменників, науковців, священиків, учасників ОУН і УПА, громадсько-політичних діячів. Він видав 8 книжок,  загалом опублікував понад тисячу різножанрових матеріалів, а перша замітка була надрукована ще в 1948 році в армійській газеті. Статті Головина  не подобалися кадебістам, і вони наказали тодішньому редактору Тернопільської районки не друкувати освітянина. Однак, прихильні до позаштатного автора керівники газети порадили йому підписувати публікації псевдонімом. Так на шпальтах з’явився газети Богдан Кузик, Богдан Горбачівський, Теодор Хуторянин, Тарас Чепіга…

Заслужений працівник освіти України, член українського товариства охорони пам’яток історії та культури, Української світової спілки професійних учителів, НСЖУ, НТШ, ВУСК. Почесний член Всеукраїнського товариства «Фундація духовного єднання України», колишній, а згодом почесний голова правління Тернопільського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка. Співпраця з альманахом «Богослов’я» у Римі (Італія) слугувала висвітленню підпільної діяльності греко-католицької церкви.

Сьогодні, незважаючи на поважний вік, Богдан Головин продовжує активну громадську діяльність: їздить у районні просвітянські осередки на конференції, семінари. Ділиться досвідом роботи, адже йому завжди є що сказати.

До слова. На знак вдячності ювіляру за його сподвижницьку працю музейники упорядкували особистий фонд Богдана Головина. Зі слів Степана Костюка, директора Тернопільського обласного краєзнавчого музею,  книги з історії репресованого духовенства, які написав пан Богдан, – це творчий подвиг.

Валентина СЕМЕНЯК

фото автора

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*