Повідомити новину

Поширити:

У злочинну  пастку потрапила 79-річна жителька Лановецької міської громади. Співробітники Лановецького відділення поліції вживають заходів для розкриття злочину та застерігають жителів області від таких випадків.
До жінки зателефонувала нібито її донька. Вона  плакала та просила про допомогу: потрапила у лікарню, і їй терміново потрібні кошти. Пенсіонерка повірила співрозмовниці, голос якої був схожий на доньчин. Потерпіла попросила сусіда, аби відвіз її до найближчого терміналу і допоміг перекинути гроші на банківський рахунок, який їй продиктували телефоном.
Жінка виконала усі вказівки незнайомки та перерахувала їй 20 тисяч гривень. Після того псевдодонька почала просити ще гроші. Проте сусід пенсіонерки запідозрив недобре та зателефонував до поліції. З’ясувалося, що жінка стала жертвою телефонної аферистки.
За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1.ст. 190 (шахрайство). Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-розшукові заходи.
Поліцейські застерігають не довіряти незнайомцям, які телефонують і розповідають ось такі байки. Не поспішайте виконувати їхні умови, а надто, коли йдеться про гроші. Обов’язково перевірте інформацію, зв’яжіться з людиною, яка нібито втрапила у біду, безпосередньо або через друзів і знайомих.
У вихідні не відпочивали і «банківські» шахраї.
З картки кременчанина пройдисвіти викрали 40 тисяч гривень, а тернополянка, повіривши незнайомцю, який назвався менеджером банку, втратила 25 тисяч гривень.
За словами потерпілих, до них зателефонували невідомі, відрекомендувалися працівниками банків і запропонували послуги: із розблокування картки – для тернополянки, із захисту коштів – для кременчанина.
Погодившись на умови незнайомців, назвавши дані банківських рахунків та іншу інформацію, яка не підлягає розголошенню, потерпілі згодом виявили, що з їхніх карток зникли усі грошові збереження.
Вирішується питання про внесення відомостей за фактами шахрайства до Єдиного реєстру досудових розслідувань, повідомили у відділі комунікації ГУ НП в області.
Правоохоронці вкотре наголошують: у жодному випадку не можна надавати побічним особам дані банківської картки. Не розголошуйте коди, які надходять з банку. Підключіть смс-інформування стосовно операцій з платіжною карткою. Будь-які банківські операції варто проводити особисто в фінансовій  установі. Про випадки та спроби шахрайства слід одразу повідомляти на лінію «102».
 
 

Теги: кримінал