24.02.2024 00:57

Повідомити про новину

Поширити:
1200Хресна хода з мощами преподобного Амфілохія пройшла вулицями Почаєва, що на Тернопільщині.
Святиню пронесли навколо Свято-Успенської лаври, перенісши раку з мощами святого із Печерного храму в Преображенський собор монастиря.
Нагадаємо, що саме в ці дні вшановується пам’ять преподобного Амфілохія, чудотворця Почаївського, прославляння якого в лику святих відбулося 12 травня 2002 року.
Святий, чудотворець, схиігумен Почаївської лаври Амфілохій Почаївський (у миру – Яків Варнавович Головатюк) народився 10 грудня 1894 року в с.Мала Іловиця на Шумщині.
Відзначався побожним життям та міцною вірою, за що зазнав гонінь від радянської влади. Виконуючи різні роботи, послух у Лаврі, священик лікував хворих, особливо прославився як костоправ.
Цікаво, що, згідно зі спогадами учасників національно-визвольних змагань, о. Йосип (чернече ім’я святого до прийняття ним великої схими) неодноразово таємно допомагав пораненим воякам УПА (переодягався в мирський одяг, тому зцілені не знали, хто саме їм допоміг). Як стверджують колишні підпільники, о. Йосип в політику не вникав. Також багато з українських в’язнів сталінських концтаборів вважають Св. Амфілохія своїм заступником.
Не стало отця Амфілохія 1 січня 1971 року. Перед святом Великодня 2002 року були знайдені його нетлінні мощі.
Рішенням Священного Синоду УПЦ, 12 травня 2002 року, схиігумен Амфілохій урочисто канонізований як преподобний Амфілохій Почаївський. Мощі преподобного Амфілохія відкриті для поклоніння в храмі преподобного Іова Почаївського Свято-Успенської Почаївської лаври.
Джерело: ternopoliany.te.ua