gazpostach

У навчальні заклади Скалатської громади інвестують більше, ніж за всі роки незалежностіДо Скалатської територіальної об’єднаної громади, яку очолив Петро Савончак, увійшли 14 сіл і  місто Скалат, де створено опорну школу з трьома філіями – у Зарубинцях, Митниці, Теклівці. Розвиток закладів освіти потребує і суттєвого матеріального підгрунтя.

Тому ми дуже вдячні за підтримку освітньої галузі у Скалатській об’єднаній територіальній громаді голові облдержадміністрації Степану Барні, його заступнику Юрію Юрику, голові обласної ради Віктору Овчаруку, керуючому справами обласної ради Івану Бабійчуку, працівникам обласного управління освіти та відповідальним у Підволочиському районі за успішне впровадження реформ децентралізації та освіти.

Завдяки зусиллям керуючого справами обласної ради Івана Бабійчука, який переймається ходом проведення децентралізації в області, часто телефонує у громади, зокрема, і до нас, цікавиться процесом становлення опорної Скалатської школи, та  депутатам обласної ради наша школа у перспективі стане кращим навчальним закладом області.

А для цього є всі передумови. На цей рік у рамках розподілу обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підтримку  Скалатської опорної  школи  заплановано 5 млн. 700 тис. грн., що більше, ніж за усі роки незалежності України.

Таким чином, держава, підтримавши  ОТГ, на розвиток опорних шкіл спрямовує значні кошти. Їх буде використано  на  придбання   шкільних автобусів, впровадження енергозберігаючих технологій,  забезпечення кабінетів фізики, хімії, біології, географії, математики  навчальними комп’ютерними комплексами з мультимедійними засобами навчання.

До слова, у  Скалатській об’єднаній територіальній громаді ще торік подбали про становлення опорної школи, залучивши до цього процесу і державні, і власні кошти. Із  місцевого бюджету майже 150 тисяч  гривень було використано на купівлю та вкладання бруківки на подвір’ї школи у Скалаті. За 183 тисячі гривень, які надійшли з держбюджету,  закуплено 24  комп’ютери. На умовах співфінансування (70% бюджетні кошти,  30% – громади) придбано шкільний автобус.

Нинішнього року у філіях Скалатської опорної школи заплановано замінити меблі, систему опалення, комп’ютеризувати навчальний процес. У Скалаті буде встановлено два комп’ютерних класи, створено біологічний кабінет, закуплено нове обладнання.

Тетяна ДОБЕНЬКА,

начальник відділу освіти Скалатської міської ради Підволочиського району