У Горішній Слобідці храмове свято

19 травня архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон з архіпастирським візитом відвідав храм Преподобного Феодосія Печерського у селі Горішня Слобідка Монастириського району. Віршами, теплими словами та запашним короваєм зустріли архіпастиря парафіяни.

Настоятель храму протоієрей Микола Романів запросив архієрея очолити святкове Богослужіння. Владиці Тихону співслужило духовенство Монастириського благочиння. З благословення предстоятеля Православної церкви України Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, архієпископ Тихон удостоїв чергової священичої нагороди настоятеля храму отця Миколая – права носіння митри. Під час Богослужіння була піднесена молитва за Україну, воїнів-захисників та український народ.

Варто зазначити, що місцеві жителі завжди вирізнялися патріотизмом, багато з них загинули, воюючи в рядах ОУН і УПА, були репресовані, а під час пацифікації у 1930 р. житель села Григорій Гуменний вивісив синьо-жовтий прапор на приміщенні школи.

До речі, за часів комуністичного атеїзму дерев’яну церкву у Слобідці будь-якими засобами намагалися знищити. У 1956–1988 роках атеїсти церкву закрили. І коли у 1960-х рр. поблизу храму виникла пожежа, церква  уціліла лише завдяки Івану Урану. У цьому храмі душпастирював Захарій Подляшецький (1894-1919), якого поляки вбили.

Після відпусту владика Тихон привітав настоятеля і парафіян із храмовим святом та вручив благословенну грамоту. На церковному подвір’ї архіпастир звершив водосвятний молебень, опісля окропив присутніх освяченою водою. Також владика у супроводі настоятеля оглянув будівництво нового мурованого храму та благословив на успішне завершення.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*