gazpostach

У День пам’яті та примирення у Тернополі молилися за загиблими у війнахМітинг-реквієм і панахида відбулися, за традицією, у парку Слави біля скульптурної композиції «Материнський поклик». Громадськість міста, представники влади поклали квіти до монументу на до могил загиблих у другій світовій війні.

Майже вісім десятиліть тому два кривавих диктатори Гітлер та Сталін випустили смертельного молоха, який забрав життя десятків мільйонів людей. Нині ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих у тій війні простих солдатів та офіцерів, які своїми життями заплатили за недолугі накази про взяття тих чи інших безіменних висот, склали голови у боях, присвячених до чергових радянських ювілеїв. Ми схиляємо голови перед героями, які здолали нацизм, вояками ОУН-УПА, котрі боролися за незалежність України, врятували свою Батьківщину і весь світ. Ми у вічному боргу перед вами – за обірвану війною юність і самопожертву, – наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук. –  У цей день ми молимося за душі усіх невинно вбитих  по різних сторонах барикад. Ми у вічній скорботі за всіма ненародженими через жертв тієї страшної війни, адже  на полях Другої світової війни Україна втратила більше семи мільйонів своїх синів і дочок. Вічна їм слава!

Україна переживає важкі часи. Наші нинішні герої зі зброєю в руках мужньо боронять рідну землю від північного агресора та терористів.     Нині українському народу, як повітря, потрібні нові здобутки і перемоги. Героїчний приклад наших батьків і дідів надихає нас на захист нашої держави, її розбудову, натхненну працю в ім’я  розвитку та утвердження європейської, демократичної України».

Священнослужителі відправили панахиди на Микулинецькому цвинтарі – біля меморіалу жертв сталінських репресій, могил загиблих у другій світовій війні.  Щиру молитву склали тернополяни біля могил новітніх героїв – учасників бойових дій на Сході України та біля пам’ятника Героям Небесної Сотні.

“Нинішня дата – це не лише данина історичній пам’яті визволителів людства від фашистської чуми, а й час для глибоких роздумів про наше сьогодення: необхідність забезпечення миру, збереження єдності українського народу, незалежності і державного суверенітету, подолання економічної кризи, забезпечення якісної освіти та медицини і особливо – відповідальність кожного з нас за прийняття рішень. Тож схилімо  голови перед нині живущими ветеранами за їх мужність, відвагу, виявлену не лише в роки війни, а й в голодні післявоєнні, у роки радянських репресій. Схилімо голови перед Героями Небесної Сотні та тими офіцерами та солдатами, хто захищав та нині захищає нашу землю від агресора».
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*