Повідомити новину

Поширити:

16081На території Будківської ЗОШ I-II ступенів, що на Кременеччині, урочисто пролунав Державний Гімн України, сповістивши про початок неповторного свята – випускного учнів 9-го класу. Як зазначила їх класний керівник Надія Крамарук: «Нинішня подія – це родинне свято учнів, вчителів, батьків та всіх, хто прийшов привітати цьогорічних випускників».
Директор школи Андрій Остаповець наголосив, що цей випуск особливий, адже її закінчили п’ятнадцять учнів Козацького братства ім. Леоніда Смакоуза. Тут доречно зазначити, що у 2010 році на фасаді школи встановлено меморіальну дошку пам’яті колишнього вчителя початкових класів, закатованого у червні 1941 року у Кременецькій в’язниці, Леоніда Смакоуза. У 2011 році у Будківській школі було засновано Козацьке братство його імені, котрим опікується, підтримує дружні зв’язки, надає допомогу навчальному закладу знаний тернополянин Георгій Смакоуз. Він, незважаючи на свій поважний вік і стан здоров’я, прибув на урочини, щоби привітати випускників, які стали йому рідними.
І це справді так, адже у школі проводять чимало заходів національно-патріотичного спрямування й безпосередньо за участі шановного Георгія Микитовича. Незабутні враження у випускників залишилися під час організованих ним екскурсій до Кременецького професійного ліцею, відвідин музею політв’язнів, подорож на  П’ятницький козацький цвинтар, Замкову гору, у будинок творчості “Потік Ірва”, околицями Кременця. А нещодавно шанований усіма сільчанами ветеран подарував меблі для створення музею історії школи та села, в якому чільне місце буде відведено експозиції пам’яті його брата.
Цього сонячного дня Георгій Смакоуз вручив випускникам на згадку пам’ятні іменні медалі. Напутні теплі, щирі слова, найкращі побажання висловили – мама випускниці Ганна Ковальова, місцевий священик отець Святослав.
На завершення свята випускники 2016 року передали естафету п’ятикласникам та вручили їм пам’ятні відзнаки Козацького братства імені Леоніда Смакоуза.
А в надвечір’ї над селом пролунала задушевна мелодія вальсу. Саме під неї п’ятнадцять дівчат та юнаків прощалися з рідною школою і ступали на першу сходинку самостійного життя.
Святослав БОДЯК, член Національної спілки журналістів України