Повідомити новину

Поширити:

Держрибагентство нагадує, у 19 регіонах триває літньо-осіння заборона на вилов раків. Йдеться про Запорізьку, Вінницьку, Хмельницьку, Чернівецьку, Сумську, Миколаївську, Тернопільську, Волинську, Донецьку, Рівненську, Закарпатську, Кіровоградську, Полтавську, Львівську, Чернігівську, Харківську, Черкаську, Херсонську, Одеську (на річці Дунай та придунайських водоймах) області.
Терміни та тривалість заборони відрізняються залежно від областей. З детальною інформацією можна ознайомитися у наказах відповідних територіальних управлінь Держрибагентства за посиланням.
Звертаємо увагу, за порушення правил рибальства та вилов раків у даний період передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до 680 грн (ч.4 ст. 85 КУпАП). Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за кожного незаконно виловленого рака.
Після закінчення терміну заборони, відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства, рибалці за добу дозволяється вилов не більше 30 шт. раків на загальних водоймах та не більше 50 шт. на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється лов раків у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.
Держрибагентство закликає громадян дотримуватись законодавства. Якщо Ви стали свідком порушення правил рибальства чи збуту біоресурсів, прохання повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу» лінію: 0-800-50-52-50.
Нагадуємо, заборона встановлюється з метою збереження та охорони популяції раків на період другої линьки. Річковий рак має твердий покрив – панцир, який захищає його від ворогів, але заважає розвиватись, стримуючи його ріст. Тому рак час від часу скидає свої тверді покриви. Період формування та зміцнення нового панцира триває 1-1,5 місяця.