Повідомити новину

Поширити:

Купуючи вперше квартиру, жінка сплатила збір на обов’язкове пенсійне державне страхування, що становить 1% від вартості нерухомості. Та пізніше довідалася, що громадяни, які вперше купують житло, звільняються від цього збору. Щоб повернути зайве сплачені кошти, довелося звертатися до суду. 
Відповідно до законодавства, покупці житла в Україні мають сплачувати 1% від вартості нерухомості як збір на обов’язкове пенсійне державне страхування. Однак для тих, хто купує помешкання вперше, передбачене звільнення від збору. Коли про це дізналася жінка, яка нещодавно придбала квартиру,
відразу ж звернулася до управління Пенсійного фонду України із заявою про повернення збору. У відповідь вона отримала відмову, аргументовану тим, що в управлінні не мають інформації щодо прав власності громадян на нерухоме майно, а видача довідок про звільнення від сплати збору осіб, які купують нерухоме майно вперше, не належить до їхньої компетенції.
Відмова Пенсійного фонду стала підставою для звернення до суду.
В адміністративному позові адвокат наголосив, що його клієнтка купувала житло вперше, тож сплата збору на обов`язкове державне пенсійне страхування є помилковою й підлягає поверненню з державного бюджету.
Наразі існує колізія в законодавстві, зауважують фахівці системи безоплатної правової допомоги. Закон України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» звільняє від сплати цього збору громадян, які купують житло вперше. При цьому договори про купівлю нерухомості підлягають нотаріальному посвідченню, яке здійснюється лише за наявності квитанції про сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування. В результаті кожному покупцеві нерухомості, зокрема й тому, хто купує житло вперше, доводиться сплачувати ці кошти. Проте гроші можна повернути, звернувшись до суду.
Це засвідчує й історія героїні цієї розповіді. Розглянувши її справу, суд повністю задовольнив вимоги позивачки, визнавши протиправними дії управління Пенсійного фонду України щодо відмови жінці в поверненні помилково сплаченого збору на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу нерухомого майна. Відтак зобов’язав управління сформувати та надіслати до Державної казначейської служби України подання про повернення коштів у сумі 2685 грн.