Повідомити новину

Поширити:

Якось в Індії мені показали одну загадкову місцину, таємницю якої нікому так і не вдалося розгадати. Це – величезний камінь-валун, вагою 250 тонн, який лежить на схилі невеличкого пагорба у місті Махабаліпурам, недалеко від храму Ганеша Ратха.

Ніхто не знає, як він тут опинився. Згідно з законами фізики камінь мав би давно скотитися вниз, але ж ні, завис – і ні з місця. Нахилений під небезпечним кутом 45 градусів, має п’ять метрів у діаметрі. Хто тільки не намагався зрушити його з місця. Практично, всі правителі, які колись правили в Індії, адже боялися, щоб не зірвався і не наробив шкоди людям.
У народі його називають «Масляна куля Крішни», а в перекладі з тамільської мови (мова місцевого штату), це означає  «Камінь Небесного Божества». Навіть губернатор Мадраса у 1908 році задіяв вісім слонів, щоб зрушити його з місця, однак і їм це виявилося не під силу. Як стояв камінь, так і стоїть, дивуючи увесь світ. Натомість «притягує» тисячі туристів зі всього світу. Кожен хоче на власні очі побачити це загадково-таємниче диво. Неподалік є не менш дивний сад, де росте багато хлібних дерев, плоди яких за смаком справді нагадують хліб.
Валентина СЕМЕНЯК
фото автора