gazpostach

Тернополянин придбав через інтернет … сказdoc69b1cw1h12x1kqh03fb0_800_480Наприкінці травня у Тернополі за медичною допомогою до лікарів звернувся місцевий чоловік. Як повідомляє прес-служба Держсанепідслужби, його вкусила лисиця, яку він отримав від жительки Вінниці. Та, в свою чергу, придбала трьох лисенят через інтернет.

При розслідуванні з’ясувалося, що тварина була привезена до Тернополя 20 травня. Вже за кілька днів, 23 травня, господар помітив неадекватну агресивну поведінку лисеняти. Через два дні тварина загинула. У тернопільській лабораторії підтвердили діагноз «сказ».

Далі фахівці Тернопільського лабораторного центру зв’язалися із колегами з Вінницького лабцентру Держсанепідслужби. Вони з’ясували, що зі згаданого виводку загинуло ще одне лисеня. Господиня закопала його на подвір’ї та не звернулась щодо цього випадку до ветеринарів. Дослідження решток тваринки також виявило збудник сказу. У садибі власниці були й інші тварини, проте вони мали щеплення. Третє лисеня досі живе, за ним спостерігають ветеринари.

Як повідомило видання «Інформаційна Вінниччина», власниця тварин активно показувала диких звірів знайомим і дозволяла влаштовувати з лисицями фотосесії. Фахівці Вінницького лабораторного центру Держсанепідслужби визначили 11 контактних осіб. Усі вони отримують антирабічні щеплення. За місцем проживання постраждалих організовано комплекс протиепідемічних та протиепізоотичних заходів, запевнили у Держсанепідслужбі.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*