22.02.2024 05:42

Повідомити про новину

Поширити:

250001Найголовніші символи – вишиванка, гімн і прапор України об’єднали понад 1,5 тис. тернополян. 23 травня, з нагоди Дня Героїв, у Тернополі відбувся урочистий марш у вишиванках. Участь у ході взяли керівники міста й області, учасники АТО, молодь, представники громадськості.
Попереду колони молоді люди несли фотографії жителів Тернопільщини, які загинули під час революції Гідності й у зоні АТО, а також велетенські синьо-жовтий та червоно-чорний стяги.
«Для українця вишиванка – не просто одяг. Це щось дуже особливе, рідне і святе. Це наша історія, душа нашого народу. Сьогодні не звичайна хода у вишиванках, а марш пам’яті про наших захисників, – зауважив голова облради Віктор Овчарук. – Ми повинні пам’ятати всіх героїв, адже вони завжди були провідниками української нації, духовними наставниками, нашими сподвижниками на шляху становлення й розвитку незалежної України».
Колона в супроводі муніципального оркестру «Воля»  пройшла проспектом Бандери, вул. Руською й центральними вулицями. На той час рух транспорту було призупинено. Учасники ходи поклали квіти до пам’ятників Степану Бандері, Ярославу Стецьку, Героям Небесної Сотні, В’ячеславу Чорноволу.
250002Водночас на Театральному майдані міський голова Сергій Надал вручив подяки й цінні подарунки ветеранам ОУН-УПА. Також міська влада організувала святковий концерт для Тернополян і гостей міста.
Додамо, що День Героїв — це щорічне свято, встановлене на честь українських вояків, борців за волю України – лицарів Київської Русі, козаків гетьманської доби, українських січових стрільців і вояків армії УНР, УПА й діячів ОУН. В Україні цей день відзначають 23 травня, але святкові та заходи вшанування тривають упродовж тижня, на який припадає свято. Відтак в області проведуть уроки пам’яті, виставки у школах, зустрічі у музеях, покладання квітів і концерти.
Наталя ЛУКІВ