06.02.2023 12:21

Повідомити про новину

Поширити:

201Велелюдна процесія з хрестом Господнім, яка об’єднала греко-католиків, православних та римо-католиків у молитві за мир в Україні, пройшла 17 квітня центральними вулицями Тернополя. Маршрут традиційно пролягав через Театральний майдан, де молитовно вшанували бійців Небесної сотні та загиблих воїнів АТО, які віддали своє життя за Україну.

80-ти кілограмовий дерев’яний хрест несли представники духовенства, влади, громадських і молодіжних організацій, лікарі, педагоги, журналісти, а також учасники АТО.
Очолив молитву архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій (Семенюк) та єпископ-помічник Теодор (Мартинюк). Архієреїв супроводжували близько 120 священиків та членів монаших згромаджень.
«Цим хресним ходом ми заносимо молитву за Україну, за її територіальну цілісність, за мир і спокій, – зазначив архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівської архієпархії Василій Семенюк. – Ми молимося за солдатів, які своїми грудьми там, на полі бою, захищають нас з вами. Вірю, що Господь вислухає наші молитви і благословить наш український народ!»
Василій Семенюк подякував усім вірним за підтримку війська і наголосив, що бути байдужими до долі України сьогодні – великий гріх.
Участь у Хресній ході взяв голова обласної державної адміністрації Степан Барна та голова обласної ради Віктор Овчарук.
«Час Великого посту – особливий у житті кожного християнина, – зазначив Степан Барна. – Ми роздумуємо про муки Ісуса Христа, і водночас застановляємося над своїм життям. На цій Хресній дорозі кожен має своє намірення, але нас єднає одне – прохання про мир і спокій, про наших хлопців,  які воюють в зоні АТО, про поранених, про сім`ї загиблих героїв».
На молитовних стаціях читали духовні роздуми над страстями Христовими, вірні замислилися над такими морально-духовними недугами українського народу, як корупція, ненависть, соціальна несправедливість, гріх аборту тощо.
Нагадаємо, що Хресна дорога відбувається у Тернополі щороку напередодні Великодня з метою допомогти жителям міста належно духовно підготуватися до свята Воскресіння Христового.
Наталя ЛУКІВ
 
 
 
 
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.