gazpostach

Тернополем пройшла Хресна дорога201Велелюдна процесія з хрестом Господнім, яка об’єднала греко-католиків, православних та римо-католиків у молитві за мир в Україні, пройшла 17 квітня центральними вулицями Тернополя. Маршрут традиційно пролягав через Театральний майдан, де молитовно вшанували бійців Небесної сотні та загиблих воїнів АТО, які віддали своє життя за Україну.

80-ти кілограмовий дерев’яний хрест несли представники духовенства, влади, громадських і молодіжних організацій, лікарі, педагоги, журналісти, а також учасники АТО.

Очолив молитву архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій (Семенюк) та єпископ-помічник Теодор (Мартинюк). Архієреїв супроводжували близько 120 священиків та членів монаших згромаджень.

«Цим хресним ходом ми заносимо молитву за Україну, за її територіальну цілісність, за мир і спокій, – зазначив архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівської архієпархії Василій Семенюк. – Ми молимося за солдатів, які своїми грудьми там, на полі бою, захищають нас з вами. Вірю, що Господь вислухає наші молитви і благословить наш український народ!»

Василій Семенюк подякував усім вірним за підтримку війська і наголосив, що бути байдужими до долі України сьогодні – великий гріх.

Участь у Хресній ході взяв голова обласної державної адміністрації Степан Барна та голова обласної ради Віктор Овчарук.

«Час Великого посту – особливий у житті кожного християнина, – зазначив Степан Барна. – Ми роздумуємо про муки Ісуса Христа, і водночас застановляємося над своїм життям. На цій Хресній дорозі кожен має своє намірення, але нас єднає одне – прохання про мир і спокій, про наших хлопців,  які воюють в зоні АТО, про поранених, про сім`ї загиблих героїв».

На молитовних стаціях читали духовні роздуми над страстями Христовими, вірні замислилися над такими морально-духовними недугами українського народу, як корупція, ненависть, соціальна несправедливість, гріх аборту тощо.

Нагадаємо, що Хресна дорога відбувається у Тернополі щороку напередодні Великодня з метою допомогти жителям міста належно духовно підготуватися до свята Воскресіння Христового.

Наталя ЛУКІВ
 

 

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*