Тернопільський онкодиспансер повністю забезпечений препаратами хіміотерапії

 

Пацієнти отримують ці ліки безкоштовно: від найпростіших та дешевших – до дорогих.

У першому півріччі цього року в онкодиспансер централізовано надійшло препаратів на суму понад 3,5 млн грн, а протягом липня-серпня – ще на понад 8 мільйонів. Для порівняння, минулоріч за рахунок державного бюджету отримано хіміопрепаратів на майже 2,7 млн грн.

Окрім цього, щоб стовідсотково забезпечити пацієнтів препаратами хіміотерапії, обласна рада цьогоріч спрямувала з обласного бюджету за закупівлю препаратів хіміотерапії ще 2 мільйони.

«Лікування хіміотерапією є надзвичайно дороговартісним. Із впевненістю можу сказати, що до кінця року онкологічний диспансер на сто відсотків забезпечений хіміопрепаратами, і тому пацієнти можуть отримувати їх безкоштовно», – зазначив голова обласної ради Віктор Овчарук.

За словами головного лікаря онкодиспансеру Леоніда Шкробота, залежно від локалізації пухлинного процесу, вартість лікування може коливатися від 12 до 200 тисяч гривень.

«Повторюся, всі препарати надаються безкоштовно. Навіть, якщо один курс вартує до 40 тисяч гривень, а для лікування необхідно пройти від 4 до 6 курсів, – стверджує головний лікар. – Пацієнти самі купують лише препарати супроводу. Протягом року хіміотерапію приймають майже 4 тисячі пацієнтів».

Керівник закладу також стверджує, що протягом останніх років на оснащення онкологічного закладу було вкладено значні кошти. Відбувається швидке оновлення матеріально-технічної бази, створюються нові відділення, освоюються новітні технології. І в цьому напрямку онкологічний диспансер має значну підтримку обласної ради. Так, з обласного бюджету скеровано понад 6 млн грн на закупівлю сучасного цифрового рентгенівського апарата з ротаційною головкою та столом, який є одним з найпотужніших у Західній Україні, ще півмільйона – на лабораторний діагностичний комплекс. За кошти обласного бюджету закуплені операційні лампи і столи на загальну суму 2,4 млн грн тощо.

Також завдяки підтримці обласної ради оперативно вирішено питання ремонтних робіт єдиного в області апарату дистанційної променевої терапії «ТЕРАБАЛТ-100», на що було використано 680 тис. грн.

«Не є секретом, що хворобу легше попередити, аніж лікувати. Особливо таку важку, як онкозахворювання.  Саме тому обласна рада значну увагу звертає на забезпечення комунальних закладів охорони здоров’я діагностичною апаратурою. Це стосується і онкодиспансера, – зазначив Віктор Овчарук. – Можемо пишатися, що цей лікувальний заклад у західному регіоні України є одним з найкращих як щодо діагностичного обладнання, так і щодо умов перебування пацієнтів. І це також є важливим аспектом у лікувальному процесі. Приємно, що підтримують цей заклад і благодійні організації з Німеччини та Франції. Завдяки їм отримано медичне обладнання, автомобіль-реанімобіль «Mersedes-Benz», обладнаний кардіомонітором, кардіографом з показниками життєдіяльності, дихальним апаратом. Власне завдяки спільним зусиллям онкодиспансер стає сучасним медичним закладом, постійно розвивається, використовуючи досягнення науки та максимально задовольняючи потреби онкологічних пацієнтів нашої області.

До речі, у 2017 році в стаціонарних відділеннях ТОКОД проліковано 8945 пацієнтів. Виконано 3352 оперативних втручання, 1730 онкологічних пацієнтів отримали променеву терапію, 3935 – хіміотерапію. Протягом року в поліклінічне відділення звернулося 30732 пацієнти.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*