Як зазначив голова Комітету Ярослав Дубневич, спільно з народними депутатами від Тернопільщини, представниками обласної і міської влади обговорили ті болючі питання, які виникають у сфері ремонту доріг, пасажирських перевезень. «Я переконаний, що це засідання стане добрим початком розвитку автомобільних доріг на Тернопільщині, відновлення роботи аеропорту, покращення пасажирських перевезень. Крім того, говоритимемо і про пасажирські перевезення з Тернопільщини у Херсон, Миколаїв, адже влітку на ці напрямки буде особливе навантаження з боку туристів».
На засіданні йшлося про стан, проблеми та перспективи розвитку дорожнього господарства області, забезпечення залізничного сполучення Тернопільщини, а також – про організацію прямого сполучення м. Тернополя з обласними центрами Східної та Центральної України, відновлення регулярного авіаційного сполучення.
Учасники оглянули аеропорт «Тернопіль». Як розповів начальник управління розвитку інфраструктури, транспорту та енергозбереження Василь Ясіновський, після передачі у 2001 році авіапідприємства («Тернопільавіаавтотранс») з державної в комунальну власність обласної ради практично призупинилися регулярні авіаційні перевезення. На сьогодні виконуються лише чартерні перевезення.
Упродовж останніх десяти років у розвиток підприємства не вкладено цільових коштів. А за рахунок тих, які виділялися відповідно до діючих обласних програм розвитку аеропорту, погашалася лише кредиторська заборгованість підприємства за попередні роки.
З метою створення на території області найбільшої у Західній Україні системи змішаних перевезень із використанням усіх видів транспорту і формування відповідної транспортної інфраструктури в області розроблено проект транспортно–логістичного кластеру, реалізація якого забезпечить формування ринку логістичних послуг, ефективне обслуговування споживачів регіону та зростання обсягу інвестицій в основний капітал.
«Відновлення авіаційних рейсів з аеропорту «Тернопіль» сприятиме фінансовій стабілізації його роботи, створенню додаткових робочих місць, задоволенню існуючого попиту споживачів на авіаперевезення, що матиме позитивний вплив на соціально-економічний розвиток області, покращення інвестиційного клімату, що в свою чергу забезпечить повернення коштів у державний бюджет шляхом сплати податків та платежів», – зазначив голова ОДА Степан Барна.
Після огляду інфраструктури підприємства голова Комітету з питань транспорту Верховної Ради України Ярослав Дубневич констатував: «Злітна смуга добре збережена. І дивно, що з 2,5 млн. грн., надані з обласного бюджету, кошти не були направлені на ремонт даху, який протікає. Однак це не питання влади, а господарського підходу керівництва аеропорту. Крім того, нам озвучили ту мінімальну суму, яка потрібна, щоб аеропорт отримав систему сертифікації і відновив прийом літаків, в тому числі у нічний час. Це – 85 тисяч грн. Думаю, що такі кошти знайдуть в обласному бюджеті. А ми в свою чергу сприятимемо, щоб аеропорт отримав сертифікати і міг приймати літаки».