gazpostach

 Тернопільські медики – найкращі в Україні222244Команда студентів Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського під час XVI Всеукраїнського чемпіонату бригад екстреної медичної допомоги «Слобожанські медичні ралі», який відбувся поблизу Харкова 25-27 травня цього року, стала кращою в Україні. У загальному підсумку майбутні медики з Тернополя вибороли перше місце.

Честь університету і міста відстоювали студентка четвертого курсу медичного факультету Богдана Перевізник (лікар), студент третього курсу медичного факультету Денис Кошарський (фельдшер), студентка другого курсу медичного факультету Анастасія Гудима (фельдшер), студент третього курсу медичного факультету Ігор Бигар (водій).

Загалом у чемпіонаті взяла участь 31 команда. Були фахівці з Литви й дві студентські бригади – ТДМУ і збірна студентів-медиків Харкова.

Усі змагання і конкурси мали практично орієнтований характер, тому потрібно було здобуті знання швидко застосовувати під час надання допомоги. «Наприклад, у нас була ситуація, коли викликали бригаду «швидкої» до чотирирічної дитини. Після проведення первинного і вторинного обстеження й спілкування з батьками нам вдалося діагностувати черепно-мозкову травму. Також необхідно було вміти надати допомогу хворим зі значними травмами, переломами. Окрім того, рятували потерпілих у ДТП, здійснювали серцево-легеневу реанімацію, маніпуляції. Також ми виконували тестові завдання,  окремо розроблені для лікаря, фельдшера і водія…

Чесно кажучи, ми не сподівалися на перемогу. Проте ретельно готувалися, підтягнули ті напрямки, в яких були менш підготовлені, адже не всі з нас уже вивчали педіатрію та інше. До речі, ми закупили дитячі манжетки для вимірювання артеріального тиску, кафедра медицини катастроф і військової медицини придбала дитячу дошку», – розповіла Богдана Перевізник.

Цього року судді визначали переможців у загальному підсумку, серед професіоналів, студентів. Наша команда здобула перше місце серед студентських команд, а також в загальному заліку посіла першу сходинку, випередивши професійну команду екстреної допомоги з Тернополя на 3 бали. Зазначимо також, що обидві тернопільські команди прийшли на парад бригад екстреної допомоги у вишиванках.

Студенти висловлюють щиру подяку ректору ТДМУ, професору Михайлу Корді за всебічну підтримку й допомогу у підготовці до участі в змаганнях, начальнику територіального медичного об’єднання УМВС України в Тернопільській області Михайлу Василишину, який посприяв у наданні карети швидкої допомоги, начальнику лікарсько-експертної комісії ДСНС в Тернопільській області Богдану Ягельському.

«Ця перемога не тільки наша, а й величезної команди людей, які допомагали нам у підготовці, всіляко сприяли нашій участі у чемпіонаті, підтримували, вірили у наші сили», – сказала на завершення Богдана Перевізник.

Зоряна ДЕРКАЧ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*