Повідомити новину

Поширити:

29 серпня на засіданні Тернопільського обласного літературного об’єднання панував святковий настрій. І не лише тому, що дата 29 серпня 1950 р. стала днем його утворення. А ще тому, що 27 числа цього місяця Україна і весь світ відзначили 165-ту річницю з дня народження Івана Франка, а 24 серпня святкували 30-ту річницю відновлення української незалежності.
Засідання почалося із вшанування пам’яті захисників України. Сльози наверталися на очі присутніх, коли поет Володимир Присяжний прочитав свою присвяту загиблим воїнам.
В урочистостях з нагоди відзначення річниці з дня народження Івана Франка, які відбулися на Тернопіллі, взяли участь місцеві члени НСПУ та обласного літоб’єднання, про що вони повідомили присутніх на засіданні.
Добірку спогадів про Каменяра і його сучасників підготувала письменниця Галина Шулим. Поетеса Марія Назар зачитала присвячений йому вінок сонетів, Олена Рутецька – свій вірш.
Гість літоб’єднання Олег Герман декламував вірші з нової збірки інтимної лірики «Барви погляду». Стало відкриттям, що пан Олег – ще й художник, він намалював усі ілюстрації до збірки. До речі, саме його патріотичними віршами відкриється нове число альманаху «Подільська толока», який ще готують до друку.
Велику порцію привітань від членів літоб’єднання та віршовану присвяту від поетеси Василини Вовчанської отримав поет Володимир Кравчук, який став лауреатом обласної премії ім. Богдана Лепкого за збірку «Годинник на розп’ятті».
Також книжку споминів «Одкровення душі» презентувала Олена Рутецька. Як висловився Володимир Кравчук, це «збірка життєпису людини, обіленої сивиною життєвого досвіду». А за словами Олега Германа, це «своєрідна сповідь душі». Як завжди, влучно висловився професор Олег Смоляк: такі книжки – це «своєрідний духовний прижиттєвий пам’ятник автору, який не в змозі розвалити навіть час».
До Дня Незалежності України присутні читали свої патріотичні твори, присвячені Батьківщині. Зокрема, Василь Глемба, Ярослав Дзісяк, Неля Дриботій, Юрій Заяць, Зіновій Кипибіда, Тарас Комаринський, Богдан Кушнірик, Галина Музика-Дричик, Павло Мулярчук, Віктор Насипаний, Валентина, Анастасія Триш, Ніна Фіалко, Орест Чоловічок, Галина Шулим.
Поетеса Ольга Атаманчук інформувала про участь від імені Тернопільщини у Всеукраїнському відеопроєкті «Поетична мапа України», присвяченому Дню Незалежності, а також в українсько-польському проєкті «Пізнаємо культури», в рамках якого українською та польською мовами  озвучені казки п’яти тернопільських авторів.
Професор Олег Смоляк зачитав вірші про Україну 70 – 80-х років минулого століття наших земляків, яких уже, на жаль, немає з нами – Ярослава Павуляка, Василя Ярмуша, Степана Алича. А власний вірш-роздум пана Олега «Що я зробив для України» спонукав задуматися багатьох.
Приємною несподіванкою став спонтанно організований творчий вечір Володимира Присяжного, на якому він читав  поетичні рядки та виконував авторські пісні.
А ще в неофіційній частині засідання були зачитані вірші про білу ворону. Так от, користуючись нагодою, похвалюся, що мій вірш «Про трагічну долю білої ворони» отримав перше місце. Тішуся і дякую організаторам цього міні-конкурсу та всім, хто за мене голосував, за пам’ятний подарунок.
Тарас КОМАРИНСЬКИЙ