gazpostach

Тернопільські деревообробники проти монополії26003120 травня на «Тернопільській агропромисловій біржі» відбувся аукціон необробленої деревини ресурсів ІІІ кварталу 2016 року. У зв’язку зі змінами, запропонованими Мінекології, щодо тимчасового припинення санітарно-оздоровчих заходів, із торгів знято низку лотів.

Зокрема, 16 лотів дубового пиловника, 10 – ясеневого, 3 – кленового, 5 – грабового, 3 – березового, 5 – соснового, 4 – ялинового, 3 – модринового. Всього – 49 лотів із загальною масою 724 куб. м.

На участь в аукціонних торгах заявилося 119 представників деревообробних підприємств, із них 15 – нові учасники. Натомість багато представників місцевих деревообробних підприємств відмовилися брати участь у травневих аукціонних торгах, аргументуючи це тим, що не можуть конкурувати за кінцевою ціною лотів із представниками потужних підприємств, які фактично створюють монополію на біржі.

Традиційно ажіотаж покупців, а з ним і неможливість рівномірно розподілити лоти, вирував навколо пиловника дуба, у результаті чого з торгів знято 29 лотів. Всього реалізовано 40,66% пиловника дуба на 1 816 250 грн.

До слова, представникам деревообробних підприємств, виробництво яких спрямовано на переробку дубової сировини, потрібно взяти приклад із покупців букового пиловника, які на їхню противагу завжди вміють знаходити компроміс у придбанні деревини, незважаючи на те, що пиловника бука на тернопільських аукціонних торгах теж не є достатньо.

Загалом виставлено 4882 кубометри деревини, реалізовано 3675, або 75,28 відсотків. Стовідсотково реалізовано пиловники клена гостролистого, вільхи, фансировини для стругання бука та ясена.

Марія САБАН

 

 
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*