02.04.2023 02:38

Повідомити про новину

Поширити:

26003120 травня на «Тернопільській агропромисловій біржі» відбувся аукціон необробленої деревини ресурсів ІІІ кварталу 2016 року. У зв’язку зі змінами, запропонованими Мінекології, щодо тимчасового припинення санітарно-оздоровчих заходів, із торгів знято низку лотів.
Зокрема, 16 лотів дубового пиловника, 10 – ясеневого, 3 – кленового, 5 – грабового, 3 – березового, 5 – соснового, 4 – ялинового, 3 – модринового. Всього – 49 лотів із загальною масою 724 куб. м.
На участь в аукціонних торгах заявилося 119 представників деревообробних підприємств, із них 15 – нові учасники. Натомість багато представників місцевих деревообробних підприємств відмовилися брати участь у травневих аукціонних торгах, аргументуючи це тим, що не можуть конкурувати за кінцевою ціною лотів із представниками потужних підприємств, які фактично створюють монополію на біржі.
Традиційно ажіотаж покупців, а з ним і неможливість рівномірно розподілити лоти, вирував навколо пиловника дуба, у результаті чого з торгів знято 29 лотів. Всього реалізовано 40,66% пиловника дуба на 1 816 250 грн.
До слова, представникам деревообробних підприємств, виробництво яких спрямовано на переробку дубової сировини, потрібно взяти приклад із покупців букового пиловника, які на їхню противагу завжди вміють знаходити компроміс у придбанні деревини, незважаючи на те, що пиловника бука на тернопільських аукціонних торгах теж не є достатньо.
Загалом виставлено 4882 кубометри деревини, реалізовано 3675, або 75,28 відсотків. Стовідсотково реалізовано пиловники клена гостролистого, вільхи, фансировини для стругання бука та ясена.
Марія САБАН
 
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.