Повідомити новину

Поширити:

Працівники облради вирішили реалізувати корисну ініціативу та за власні кошти придбати дрони для військовослужбовців Збройних сил України.

Літальні апарати було вирішено передати воїнам, які є депутатами обласної ради, працівниками апарату чи комунальних установ ради. 2 FPV-дрони вже служать захисникам для виконання бойових завдань. Ще 2 дрони передали депутату Тернопільської обласної ради, військовослужбовцю мотопіхотного батальйону 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» Степану Барні та 25 FPV-дронів на потреби 1-го батальйону 12-ї бригади спеціального призначення НГУ «Азов».

«Тернопільській обласній раді минулого року вдалося зекономити 800 тис. грн, які ми передали на програму підтримки Збройних сил України: на 300 тис. грн закуплено квадрокоптери DJI MAVIC 3 для підрозділу «БУАР» 110-ї окремої механізованої бригади імені Марка Безручка, де воює багато наших земляків, а 25 дронів ми передали для 12-ї бригади спеціального призначення НГУ «Азов», – зауважив перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук. – Цього року працівники виконавчого апарату Тернопільської обласної ради вирішили за власні кошти придбати 4 FPV-дрони. Необхідна техніка вже у наших захисників! Ми в тилу маємо робити все можливе для підтримки наших побратимів-воїнів».

Своєю чергою Степан Барна запевнив, що така допомога – дуже важлива для військовослужбовців, адже сьогодні триває війна дронів: «Дякую Тернопільській обласній раді, зокрема виконавчому апарату, за таку важливу і необхідну сьогодні ініціативу. Обіцяю, що ці дрони будуть максимально результативними на полі бою. Разом переможемо!»

Бійці бригади спеціального призначення НГУ «Азов» зазначили, що потреба у таких безпілотниках є щодня. Лише за один бойовий день військові можуть використати близько пів сотні дронів FPV.

“Ми ними працюємо на дистанцію 12-15 кілометрів, що дає змогу надзвичайно ефективно уражати техніку і особовий склад противника, вести контрбатарейну боротьбу. Також за допомогою FPV-дронів рятуємо багато життів наших хлопців», – сказав командир взводу БПЛА 1-го батальйону 12-ї бригади спеціального призначення НГУ «Азов» Степан з позивним «Будь».

 «Застосування FPV-дронів дуже полегшує роботу піхоти і взагалі логістики. Ми не втрачаємо свою техніку і тому можемо краще виконувати бойові завдання», – розповів начальник логістики 1-го батальйону 12-ї бригади спеціального призначення НГУ «Азов» Артем з позивним «Примус».

FPV-дрони днями доставили бійцям на передову. FPV-дрон – це безпілотник з функцією first person vision, тобто «бачення від першої особи». FPV-дрон – універсальний, оскільки його можна відносно легко переобладнати для виконання різних завдань: скидати боєприпаси на ворожі цілі чи застосовувати як дрон-камікадзе.

Володимир Болєщук побажав, щоб дрони, передані обласною радою, допомогли якомога швидше вигнати ворога з рідної української землі.