Повідомити новину

Поширити:

Виповнилося два роки роботи обласної ради шостого скликання. Цей період видався особливим та складним як для країни, так і для нашої області. Адже, насамперед, це – початок активного впровадження реформ.
За другий рік роботи відбулося три сесії (10 пленарних засідань), ухвалено понад 500 рішень, які мають важливе практичне значення.
Варто відзначити конструктивну, прозору та кваліфіковану роботу десяти постійних комісій, до складу яких увійшли представники усіх фракцій. Відбулося більше 100 засідань, на яких розглянуто і прийнято майже 400 рішень та пропозицій.
Завдяки реформі децентралізації і, як наслідок, отриманню додаткового фінансового ресурсу (в тому числі й за рахунок перевиконання дохідної частини обласного бюджету) обласна рада змогла спрямувати кошти на фінансування низки найбільш необхідних, соціально-значимих видатків, які за 9 місяців цього року склали:
– на фінансування галузі освіти – 312,3 млн грн;
– охорони здоров’я – 500,2 млн грн;
– соціального захисту та соціального забезпечення – 52,2 млн грн;
– культури та мистецтва – 53,6 млн грн;
– фізичної культури та спорту – 15,4 млн грн.
На фінансування обласних програм за 9 місяців 2017 року спрямовано 32,7 млн грн, з них на виконання заходів комплексної програми «Турбота» – 3,7 млн грн, програми «Ветеран» – 2,1 млн грн.
Станом на сьогодні в області вже діє 40 об’єднаних територіальних громад, які охоплюють 39 відсотків  території та 31 відсоток населення області, а це 329,4 тис. осіб. Загалом об’єдналися 206 міських, селищних та сільських рад (411 населених пунктів), що становить складає третину від загальної кількості.
У ході реформи значно розширилися видаткові повноваження об’єднаних територіальних громад. По-перше, їм передано значну частину видатків, що раніше перебувала у компетенції районних бюджетів. По-друге,
за січень–жовтень 2017 року до загального фонду бюджетів об’єднаних територіальних громад надійшло 490,2 млн грн власних доходів. План 10 місяців виконано на 111,3 відсотка.
Звичайно, є і проблемні моменти. Триває клопітка та непроста робота щодо секторальної децентралізації. Громади завершують формувати мережі закладів галузей охорони здоров’я, освіти, культури, системи житлово-комунального господарства та вчаться ефективно ними управляти.
Тернопільська обласна рада приділяє значну увагу учасникам АТО і членам їх сімей, допомагає вирішувати їх проблемні питання. У 2016-17 роках депутати вносили зміни до обласної програми підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції, та членів сімей загиблих під час проведення антитерористичної операції на 2015-2019 роки. Відповідно:
– в обласному бюджеті збільшено фінансове забезпечення виконання заходів програми із 6,3 млн грн до 11,8 млн грн;
– збільшено щомісячну допомогу членам сімей загиблих під час проведення антитерористичної операції до 510 грн;
– надано фінансову підтримка сім’ям, у яких загинув учасник антитерористичної операції, в розмірі 25 тис. грн.
З проханням про надання грошової допомоги до голови обласної ради звернулося понад 1000 заявників. Всі вони отримали допомогу на більше як півмільйона гривень. З них понад 400 учасників АТО отримали допомогу на суму майже 300 тис. грн.
Триває благодійна допомога армії. За традицією, напередодні свят область вітає наших захисників, виїжджаючи у зону проведення АТО. Цьогоріч бійці отримали подарунки напередодні Великодня та Дня Збройних сил України.
Підбиваючи підсумки другого року роботи обласної ради шостого скликання, маємо сказати, що депутатський корпус працює заради покращення життя мешканців області. Адже громада довірила органам місцевого самоврядування вирішення найважливіших питань соціально-економічного та культурного життя, і депутати успішно вирішують ці проблеми.