27 листопада у заключному 14 турі Першої ліги групи А тернопільська «Нива» грала у Чернівцях з місцевою «Буковиною, яку 9 жовтня перемогла з мінімальним рахунком – 1:0.

Загалом цей матч став десятим у офіційній історії протистоянь. П’ять разів перемагали тернополяни, двічі суперники, а ще два протистояння завершувалися внічию.

У цьому матчі фаворитами вважали тернопільських футболістів, яким потрібно було здобувати очки, зрештою, їх цілком влаштовувала й нічия, адже мінімально програвши в першому колі своїм найближчим переслідувачем «Прикарпаттю», вдома вони виграли у них з переконливим рахунком – 4:0. І вже на початку зустрічі «Нива» продемонструвала бажання здобути очки і зняти всі питання про долю четвертого місця, яке давало змогу змагатися за право підвищитися у класі.

На третій хвилині поєдинку, під час атаки через правий край, Гатала відпасував на  Богдана Козака, який з 20-ти метрів точно пробив у дальню дев’ятку воріт «Буковини» та відзначився дебютним голом за тернополян – 0:1.

«Нива» продовжувала володіти ініціативою й неодноразово загрожувала воротам господарів. А наприкінці тайму таки мала подвоювати рахунок. Під час чергової небезпечної атаки тернопільських футболістів Чепурненко в штрафному майданчику порушив правила на Андрію Різнику, і головний арбітр признавчив одинадцятиметровий. Пенальті взявся виконувати сам потерпілий, але пробив вище воріт.

Після перерви непоганий шанс зрівняти рахунок змарнували буковинці. На 66-й хвилині зустрічі після передачі Рябого пробивав Ілля Скрипник – Механів відбив м’яча перед собою, проте Палагнюк не зумів вдало зіграти на добиванні.

Варто зазначити, що «Нива» також мала кілька нагод щоби забити, але трішки бракувало точності, а то й везіння.

Все ж таки наприкінці зустрічі «Буковина», намагаючись відігратися, пропустила ще двічі. Спершу на кутовий від Дорошенка вдало підключився Козак, на дальній стійці пробивши з лету й записав до свого активу дубль, а в компенсований час Максим Проців влучно пробив під поперечину встановивши остаточний рахунок на табло – 0:3.

Завдяки перемозі «Нива» набрала 20 очок та посіла четверте місце у групі А і навесні гратиме у чемпіонському раунді.

«Буковина» (Чернівці) – «Нива» (Тернопіль) – 0:3 (0:1).

«Нива»: Механів, Слива, Демчук, Зінь, Соколов, Козак (Дедух, 89), Волохатий, Дорошенко, Гатала (Проців, 89), Бей (Хруставка, 89), Різник (Вольський, 90+2).

Запасні: Жупанський, Тарасов, Сухоручко.

Головний тренер: Сергій Задорожний

Голи: Козак (3, 85), Проців (90+3).

Нереалізований пенальті: Різник (40).

За підсумками чемпіонату Першої ліги команди групи «А» – «Полісся», «Карпати», «Епіцентр» і «Нива» змагатимуться за право підвищитись у класі, до них також приєднаються  – ЛНЗ, «Оболонь», «Кремінь» та «Металург», які посіли 1–4 місця у Першій лізі групи «Б».

Навесні команди стартуватимуть з тією кількістю очок, які вони набрали в матчах між собою. Крім цього, гратимуть лише з клубами із іншої групи. Тобто, на «Ниву» навесні 2023 р. очікують поєдинки з четвіркою кращих команд групи «Б», а саме проти київської «Оболоні», черкаського «ЛНЗ», запорізького «Металурга» та кременчуцького «Кременя». Згідно з регламентом за підсумком змагань два переможці чемпіонської групи напряму виходять до VBET Ліги, а третє і четверте місця грають у плейоф з командами, які посіли 14 і 13 місця у VBET Лізі відповідно.

Отож, турнірна таблиця чемпіонської групи навесні має виглядати наступним чином: 1. Оболонь – 16 очок, 2. Полісся – 16, 3. ЛНЗ – 8, 4. Епіцентр – 8, 5. Металург – 7, 6. Карпати – 6, 7. Нива – 3, 8. Кремінь – 2.

Попередньо, першість має продовжитися в квітні 2023 року.