Після перемоги тернопільської «Ниви» у 1-му турі над житомирським «Полісся» (1:0) автор переможного м’яча, центральний півзахисник Ігор Семенина, за підсумками авторитетного спортивного порталу «Sport Arena», увійшов до символічної збірної туру. А головний тренер «Ниви» Ігор Климовський став найкращим тренером 1-го туру першої ліги. Що тут сказати, старт сезону став для «Ниви» позитивним, тому до Кривого Рогу тернополяни вирушили із позитивними емоціями.
Хоча саме «Кривбас», який проводив домашній поєдинок із «Нивою», вважали фаворитом матчу, зважаючи на їхню перемогу у першому турі над донецьким «Олімпіком». Проте тернополяни дали криворіжцям справжній бій, спростувавши будь-які прогнози щодо фаворита.
Господарі, які з перших хвилин заволоділи ініціативою, здавалося б, з нічого забили гол, а сталося це внаслідок стандарту. Після подачі Артемом Щедрим штрафного з правого напівфлангу (за 25 м до воріт) м’яч перелетів усіх, а на дальній стійці його без жодного опору з боку оборони «Ниви» в порожні ворота замкнув Роман Дебелко – 1:0.
Варто зазначити, що після свого гола криворіжці трохи заспокоїлися і зменшили темп, але «Ниві» все ж не вдавалося взяти м’яч під свій контроль. У першому таймі вона могла би зрівняти рахунок, але Андрій Різник не влучив у ворота.
На початку другого тайму тернополяни відразу пішли вперед відіграватися, але згодом гра вирівнялася і загалом «Кривбас» заволодів територіальною перевагою, створював хороші нагоди, але жодної реалізувати не зумів. Добре відіграли захисники «Ниви».
Натомість у «Ниви» хороший момент зрівняти рахунок мав Ігор Семенина – капітан тернополян отримав м’яч в чужій штрафній, розвернувся і пробив, але його спробу прийняв на себе захисник криворіжців. Ще один момент був після подачі Богдана Козака, на яку відгукнувся Сергій Кисленко, але м’яча із дальнього кута витягнув Богдан Сарнавський.
Тож «Нива», попри непогану гру, зазнає першої поразки в чемпіонаті першої ліги 2021/22.
Перша ліга, 2 тур, 1 серпня
Кривбас (Кривий Ріг) – Нива (Тернопіль) 1:0.
Гол: Роман Дебелко (15).
«Нива»: 1 Механів Максим, 5 Хруставка Олег, 33 Демчук Максим, 21 Вовченко Семен, 50 Дворовенко Владислав, 15 Мороз Тарас, 7 Семенина Ігор (24 Козак Богдан, 87), 8 Дедух Руслан (99 Малащук Андрій, 68), 88 Проців Максим (9 Кисленко Сергій, 76), 11 Гатала Ігор (23 Бичек Костянтин, 73), 10 Різник Андрій.
Запасні: 71 Жупанський Віталій, 24 Козак Богдан, 65 Васько Артем, 4 Зінь Андрій, 2 Скакун Андрій, 99 Малащук Андрій, 18 Кобеля Олександр, 77 Мамешев Магомед, 23 Бичек Костянтин, 17 Волохатий Роман, 9 Кисленко Сергій.
У третьому турі, який відбудеться 8 серпня, «Нива» прийматиме донецький «Олімпік».
Тим часом у Кубку України з футболу сезону 2021/22 років візьмуть участь: УПЛ – 16 команд, ПФЛ – 16 (І ліга), 16+15 (ІІ ліга), Аматори – 2 клуби.
Змагання стартують із першого попереднього етапу, який відбудеться 4 серпня. «Нива» (Тернопіль) боротьбу за трофей розпочне із другого попереднього етапу, участь у якому візьмуть 5 переможців першого етапу та 39 команд ПФЛ. Жеребкування цього раунду відбудеться 6 серпня. А базовий день проведення – 18 серпня.