25.03.2023 04:03

Повідомити про новину

Поширити:

Лікування пацієнтів, хворих на COVID-19, оплачує Національна служба здоров’я. Для пацієнта медична допомога у стаціонарі безоплатна.

840 пацієнтів госпіталізовані в Тернопільській області з липня по вересень 2021 року. З них 390 – у легкому стані, 411 – у середньому та 39 — у важкому. За їх лікування НСЗУ заплатила більше 23,7 млн грн семи лікарням області. Стаціонарну допомогу пацієнтам в цей період надавали 26 медичних команд.

Станом на сьогодні в області вже 19 лікарень мають договір з НСЗУ на госпіталізацію пацієнтів, хворих на ковід. НСЗУ укладає договори лише з тими лікарнями, які входять до визначеного переліку для госпіталізації та відповідають вимогам.

Лікування пацієнтів, хворих на коронавірус, у медзакладах в стаціонарних умовах є безоплатним. У тому числі і ліки, передбачені протоколом лікування COVID-19 та Національним переліком лікарських засобів.

Зокрема, безоплатними є:

– огляд, тестування на COVID-19;

– вся подальша медична допомога, в тому числі киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до апаратів ШВЛ та ЕКМО;

– вся діагностика та аналізи;

– ліки й знеболення.

Найефективнішим способом запобігти важкому перебігу коронавірусної хвороби і госпіталізації є вакцинація. Вона також безоплатна і входить у Програму медичних гарантій.

За даними електронної системи охорони здоров’я, за третій квартал 2021 року в області вакциновано 126 791 осіб, з них двома дозами – 88 566.

За проведення вакцинації проти ковіду медзакладам також платить НСЗУ. Так, з липня по вересень заклади Тернопільської області отримали 7,8 млн грн.

Нагадаємо, для того, щоб щепитися від COVID-19, не потрібна декларація з сімейним лікарем. Пройти вакцинацію від коронавірусу можна у будь-якому зручному пункті щеплення. Шукайте адреси пунктів вакцинації на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

 

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.