Повідомити новину

Поширити:

Після польоту в космос Юрія Гагаріна у 1961 році майже всі діти мріяли стати космонавтами. Технічні гуртки з авіамоделювання були переповненні. Можливо, тому вихідці з нашого краю, причетні до авіації і космонавтики, намагалися надіслати чи привезти своїм землякам якусь річ, пов’язану з космосом.
Наприклад, уродженець Почаєва, генерал-полковник цивільної авіації В’ячеслав Капралов у 1980 році передав  амуніцію космонавтів та взірці космічної техніки Почаївському краєзнавчому музеєві.
Варто згадати і радянських космонавтів-українців, чий життєвий шлях був пов’язаний з Тернопільщиною. Зокрема, уродженця Олександрії Леоніда Попова, який тричі побував у відкритому космосі (1980, 1981, 1982), обрали депутатом Верховної Ради СРСР від Бережанського виборчого округу (1984–1989). Полтавчанин Георгій Береговий (побував у космосі в 1968 році) під час німецько-радянської війни у березні-квітні 1944 р. воював на Тернопільщині. А уродженець Херсонщини Віталій Жолобов, який здійснив політ у космос в 1976 році, неодноразово бував на Тернопільщині, зокрема у 1977 р. відвідував ВО «Ватра».
До речі, що стосується «Ватри», то на підприємстві в Тернополі виготовляли продукцію, яка освітлювала об’єкти космодрому «Байконур» (Казахстан). А уродженець с. Білобожниця Чортківського району Микола Кондратенко працював інженером із обслуговування кінофотоапаратури  стартових компонентів на космодромі Байконур, проводив фото- і кінозйомки всіх запусків бойових і  експериментальних ракет та космічних кораблів (1969–1973).
Варто зауважити, що і в США також були астронавти, чиє коріння походило із Західної України.
І наостанку, єдиний на території області пам’ятник першому космонавтові Юрію Гагаріну споруджений у с. Швейків Монастириського району.
Хочеться вірити, що українська молодь з часом знову мріятиме стати космонавтами, а не банкірами чи депутатами, захоче працювати на благо України, а не мріятиме виїхати за кордон.

Віктор КАРПОВИЧ