06.02.2023 11:48

Повідомити про новину

Поширити:

2411Під таким гаслом у Тернополі відбувся Міжнародний інвестиційний форум «Тернопільщина INVEST-2016». Упродовж двох днів делегації з України та зарубіжжя знайомилися з потенціалом нашого краю та визначали привабливі для інвестування сфери.
Закордонним інвесторам готові віддавати землю безкоштовно
«Вперше Тернопільську область відвідала така кількість представників бізнесу, зокрема з-за кордону, – зазначив голова обласної державної адміністрації Степан Барна. – Приємно, що гості не розчаровані результатом, адже до їхньої уваги представлено 30 інвестиційних проектів у таких напрямках, як туризм, агропромисловий комплекс, економічні спроможності громади, енергоефективність та альтернативні види палива тощо.  Ми відкриті і готові до співпраці. Зокрема, надаємо потенційним інвесторам понад 50 земельних ділянок безкоштовно. Але лише за умови створення бізнесу та робочих місць в нашій області.
Хочу зауважити, що нам уже довіряють іноземні інвестори. Адже сьогодні в Тернополі працює 78 підприємств з іноземними інвестиціями, які надійшли з 28 країн світу».
Також під час пленарного засідання Міжнародного інвестиційного форуму «Тернопільщина Invest – 2016» відбулася презентація інвестиційного потенціалу області. Зокрема, власні можливості та перспективи представили одні з найуспішніших інвестиційних  проектів Тернопілля — ТзОВ «СЕ Борднетце Україна», ТМ «Молокія» ПрАТ «Тернопільський молокозавод», ТзОВ «Бучачагрохлібпром» ФГ «Гадз».
Інвестиційний форум не оминув увагою Президент України
Традиційно склалася думка, що вкладати кошти найкраще у великі регіони і насамперед у столицю. Дводенна програма Міжнародного інвестиційного форуму, двосторонні зустрічі з представниками бізнес-кіл області, візити на підприємства краю продемонстрували, що на карті нашої країни є цікавий  регіон з багатою історією і достатнім потенціалом у сфері сільського господарства, промисловості, туризму, освітній галузі.
Про це у своєму відеозверненні заявив Президент України Петро Порошенко. Він привітав усіх гостей форуму та побажав конструктивної роботи.
«До вашого форуму прикута надзвичайна увага. Понад 400 учасників підтвердили свою зацікавленість Тернопільським краєм, який сьогодні гостинно відкривається перед нами, демонструючи увесь потенціал. Впевнений, що результатом проведення заходу стане залучення іноземних інвестицій, відкриття підприємств і створення нових робочих місць, а отже, економічний розвиток Тернопільщини та всієї України».

Аджарія має намір співпрацювати з теребовлянськими підприємствами

Інвестиційний форум завершився, та інвестори продовжують детальніше ознайомлюватися з цікавими для них підприємствами. І перші позитивні результати вже є.

Зокрема, представники Аджарії заявили про намір співпрацювати з ТОВ «Микулинецький Бровар», яке єдине в Україні зберігає стару класичну схему варіння живого непастеризованого пива. Керівник підприємства Степан Троян провів детальну оглядову екскурсію цехами та ознайомив членів делегації з технологічним процесом приготування напою.
За словами голови Теребовлянської РДА Юрія Ништи, «Микулинецький Бровар» є одним із найбільш вдалих плацдармів для інвестиційних проектів. «Загалом же Теребовлянщина готова бути надійним партнером для бізнес-проектів. Адже це, насамперед, сприятиме створенню нових робочих місць. Відповідно почнуть зростати і доходи населення та рівень життя», – підкреслив Юрій Ништа.

Інвестори зацікавилися будівництвом агрокомбінату в с.Яструбове Козівського району

Також особливий інтерес у представників вітчизняного та зарубіжного бізнесу викликав проект від ПАП «Агропродсервіс» – «Будівництво потужного агрокомбінату з виробництва комбікормів, зберігання та сушіння зерна у с.Яструбове Козівського району».
Цікаво, що німецькі та київські бізнесмени уже прибули в Яструбове для детального ознайомлення з цим проектом безпосередньо на виробничій площадці. А варшавські інвестори планують приїхати в «Агропродсервіс» найближчим часом. Тож сподіваємося, що за результатами ділових зустрічей можуть бути реалізовані вагомі взаємовигідні інвестиційні проекти.
Крім того, у рамках форуму була підписана угода про співробітництво Тернопільської області з Тауразьким повітом Литовської Республіки, а також угода про міжрегіональне співробітництво Тернопілля з Черкащиною.
Як зауважила керівник департаменту економічного розвитку ОДА Галина Водяник, інвестиційний форум не закінчився. Адже закордонні та вітчизняні інвестори продовжують спілкуватися та налагоджувати співпрацю з представниками підприємств нашого краю.
Міжнародний інвестиційний форум «Тернопільщина INVEST-2016» відкрив потенціал нашої області, але чи зуміють місцеві підприємства використати свій шанс та чи готові вони до новітніх, європейських технологій – це тема для наступних публікацій.
Наталя ЛУКІВ
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.