gazpostach

Тернопілля відгуляло перше Свято замку у цьому сезоніЦьогоріч 6 травня літній туристичний сезон розпочався із Свята замку у Бережанах. Участь у його відкритті взяв голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

За його словами, Тернопілля – це один із найбільш привабливих регіонів України з точки зору туристичного потенціалу. Саме тому 2017 рік в області проголошений роком туризму.

«Тернопільщина – це духовна столиця України, адже тут є два великих духовних центри у Почаївській лаврі та Зарваниці. Для нас дуже важливо, щоб саме цю складову духовного надбання ми максимально популяризували не тільки для світу, а й безпосередньо для жителів області. Також на Тернопільщині залишилися десятки ландшафтно-природних центрів, які можуть створювати цікаві можливості для пізнання і відпочинку людей з України та світу. Багата наша область й тим, що маємо 36 замків. А це найбільша концентрація замків у всій Україні. Водночас це й спільна історія багатьох народів – польського, чеського, румунського, єврейського. Традиційно на початку травня ми відкриваємо літній туристичний сезон. Саме літній, адже туризм на Тернопільщині – явище круглорічне. Тому маю надію, що до популяризації туризму в Тернопільській області якнайактивніше долучаться всі жителі краю», – наголосив Степан Барна.

При цьому голова Бережанської РДА Володимир Петровський, який також був присутній під час відкриття літнього туристичного сезону, додав, що в районі й надалі будуть робити все, аби залучати кошти на реконструкцію та реставрацію історичних пам’яток, щоб туристи, які приїжджатимуть до їхнього краю, отримували задоволення від спілкування з історією, минувшиною та старовиною.

Заразом у рамках відкриття туристичного сезону для журналістів було організовано прес-тур до урочища «Монастирок» та до «Чортового каменя» – вапнякового останця, що у селі Лісники поблизу Бережан, а також оглянути архітектурні пам’ятки міста та ознайомитися з туристичним потенціалом усім районів області, який був спеціально представлений під час свята на території Бережанського замку.

Нагадаємо, з ініціативи голови Тернопільської ОДА Степана Барни у 2017 році заплановано провести 13 свят замків.  Під час святкувань будуть представляти також дотичні до замків містечка та села та ознайомлювати гостей з іншими історичними принадами цих місцин.

Свята замків’2017

Назва населеного пункту

Пам’ятка архітектури

Дата проведення

м. Бережани

Замок Синявських
ХVІ ст.

7 травня

м. Кременець

Замок Бони

ХІV- ХVІ ст.

28 травня

м. Скалат

Підволочиського

району

Замок 1600 р.

25 червня

м. Теребовля

Замок

ХІV- ХVІІ ст.

9 липня

смт Скала-Подільська, Борщівський район

Замок

ХVІ – ХVІІІ ст.

16 липня

с. Нирків

(Червоногород)

Заліщицького

району

Замок

ХVІІ – ХІХ ст.

13 серпня

с. Сидорів

Гусятинського району

Замок ХVІ ст.

20 серпня

м. Збараж

Замок ХVІІ ст.

24 серпня

с. Підзамочок

Бучацького району

Замок 1600 р.

3 вересня

м. Чортків

Замок ХVІІ ст.

9 вересня

смт Микулинці Теребовлянського району

Замок ХVІІ ст.

17 вересня

с. Токи Підволочиського району

Замок ХVІІ ст.

30 вересня

смт Вишнівець Збаразького району

Палацово-парковий комплекс

ХVІІІ ст.

14 жовтня
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*