gazpostach

Тернопіль стане ключовим пунктом автобану між Балтійським і Чорним морямиТранснаціональний коридор між головними українським та польським портами – Одесою і Гданськом – «Укравтодор» оголосив у цьому році проектом №1.

Автобан «GО Highway» – це новий стратегічний коридор, потенціал якого важко переоцінити. Розвинена інфраструктура між портами двох країн-сусідів допоможе збільшити і товарообіг, і потік пасажирського транспорту. Загальна протяжність швидкісного коридору – понад 2 тисячі кілометрів. Якщо з польського боку дорога не потребує ремонту, то з українського доведеться вкласти кошти у відновлення дорожнього покриття від Краковця до Південної Пальміри.

Наприклад, близько 5 млрд грн необхідно тільки на відновлення доріг за маршрутом Львів – Тернопіль – Вінниця – Умань – Біла Церква. Зокрема, трас Н-02 Львів – Тернопіль, М-12  Стрий – Знам’янка (Тернопіль – Умань), М-05 Київ – Одеса (Біла Церква – Умань).

«Тернопіль, за рішенням «Укравтодору»,  буде ключовим пунктом у міжнародному проекті «Go Highway». Ця траса перетинатиме область із заходу на схід. Саме в нашому обласному центрі буде відгалуження магістралі на Івано-Франківськ, Чернівці та Рівне», – коментує керівник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Богдан Юлик.

Через Тернопільську область пролягатиме 79 кілометрів міжнародного коридору Гданськ – Одеса. Зокрема, автобан охопить дороги державного значення Н-02 Львів – Тернопіль (39 км) та М-12 Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам’янка (40 км).

Минулого року на дорозі Н-02 Львів – Тернопіль відремонтовано майже 8 км дорожнього покриття з укріпленням основи. Такий ремонт прирівнюється до капітального (ділянка від кордону з Львівською областю у напрямку Тернополя). На цій же дорозі поблизу села Озерна Зборівського району – найпроблемніша ділянка транспортного коридору Ґданськ – Одеса в межах Тернопільської області. Вона потребує термінового ремонту.

На дорогах М-12 Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам’янка та Н-02 Львів – Тернопіль щороку виконують ямковий ремонт. Завдяки цьому проїзд забезпечено і на проблемній відрізку дороги Н-02.

Однією із найважливіших ділянок «GO highway» у межах Тернопільської області стане Східна об’їзна дорога обласного центру. 8,5 кілометри нового шляху з’єднають траси Тернопіль – Кременець та Тернопіль – Підволочиськ так, що  заїжджати транзитному транспорту у місто не доведеться. Орієнтовна вартість будівництва – 20 мільйонів євро. Служба автомобільних доріг у Тернопільській області сподівається отримати ці кошти в кредит від Європейського інвестиційного банку та виграти європейський грант.

Проект будівництва вже підготовлений спеціалістами Служби. Північна об’їзна з’єднуватиме села Шляхтинці й Смиківці.

«Це буде перше будівництво дороги на Тернопільщині за 20 років. Нова об’їзна забезпечить мешканцям Тернополя спокій і комфорт, адже великоваговий транспорт не їздитиме міськими вуличками, створюючи шум, вібрацію та забруднюючи повітря. Більше того, розраховуємо і на зменшення заторів на дорогах», – зазначив Богдан Юлик.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*