Випробування останніми виїзними матчами БК «Тернопіль» пройшов на відмінно. Спочатку жовто-зелені з рахунком 79:73 обіграли «Миколаїв», а в неділю у напруженому протистоянні з лідером суперліги «Київ-Баскетом» здолали і його – 87:86. Але про все за порядком.
З «Миколаєвом», зрештою, майже все було зрозумілим ще до початку матчу. Команда з міста корабелів посідає останнє місце турнірної таблиці й у двох попередніх зустрічах із цим суперником тернополяни здобували перемоги, вийшовши за межу 100 набраних очок. Цього разу «Миколаєву» дозволили грати з фанами і це, безумовно, мало додати їм упевненості, але…
Уже з перших атак гості взяли ігрову ініціативу в свої руки. Господарі ж лише намагалися наздоганяти суперника. Вони
дещо вирівняли гру лише в другій половині другої чверті, але тернополяни все ж зберегли перевагу в рахунку за підсумками першої половини. Ключовою була перевага гостей в реалізації. Хоча індивідуально найкращим за цю частину матчу був миколаївець Макс Конате, який набрав 13 очок.
Після перерви підопічні Дмитра Забірченка повернули собі ігрову перевагу. І хоча господарі не збиралися капітулювати та кілька разів підбиралися на відстань чотирьох очок, однак більшого баскетболісти «Тернополя» не дозволили. Героєм матчу в складі переможців став Омар Калхун, який набрав 21 очко. Він був особливо корисним наприкінці матчу, коли господарі намагалися врятувати гру.
А в неділю у столиці тернополян екзаменував «Київ-Баскет». Це була вже третя зустріч суперників у регулярному чемпіонаті та п’ята в сезоні, враховуючи дуель клубів в 1/8 фіналу Кубка України. В «регулярці» двічі перемагали підопічні Айнарса Багатскіса, а в кубковому протистоянні суперники обмінялися перемогами, та краща різниця в домашньому поєдинку дала змогу киянам вийти в чвертьфінал.
Цього разу краще почали господарі. У команди Айнарса Багатскіса все виходило в нападі, підтвердженням чому є 50 очок за першу половину матчу. Кияни мали 16 очок переваги на екваторі другої чверті, але ще до великої перерви тернополяни зуміли скоротити відставання до 7 очок.
У другій частині матчу гості набагато якісніше захищалися і не зменшили обертів у нападі. Абсолютно рівна друга половина матчу призвела до того, що переможця визначали у завершальні три хвилини за рівного рахунку. І краще вирішальний відрізок провели саме гості. Очки Агафонова, Калхуна та Боуі дозволили «Тернополю» вперше в сезоні Суперліги перемогти «Київ-Баскет» — 87:86.
Одним із найкращих став Андрій Агафонов: 20 очок, 7 підбирань, 4 передачі та блок-шот, а також рекордний в цьому матчі рейтинг ефективності, який склав 27 балів. Він дав змогу українському бігмену отримати титул MVP гри.
З перемогою і хорошим настроєм жовто-зелені повернулися до Тернополя, де 5 березня прийматимуть «Запоріжжя».