gazpostach

Тернопіль – європейське місто чи помийниця?2207Ось таку багнюку залишив після себе в парку ім.Т.Шевченка на вулиці Білецькій  «європейський» цирк, який гастролював у Тернополі. Можна лише уявити, скільки накопичилося на цьому майданчику різноманітних бактерій, якщо врахувати, що тут перебували п’ять левів, шестеро коней, величезний індійський слон, троє верблюдів, бегемот… А якщо додати до цього, що цирк двічі заливало нечистотами з каналізації міста під час злив?!

Це дуже давня проблема припаркової території міста: Тернопіль розбудувався, а зливні каналізаційні системи залишилися старими, їх прохідність не забезпечує стоку нечистот. Отож, під час сильних опадів щоразу спостерігаємо таку «казкову» картину: люки, що навпроти «білого дому» і в парку, під тиском стічних вод піднімаються і нечистоти заливають парк, Тернопільський став. У нормальному європейському місті після кожного такого випадку вже оголошували б надзвичайний стан, працювали б санітарні служби, епідеміологи-дезактиватори… А тут ніби нічого не відбувається: коли підсохне, гуляють люди, дихають «свіжим» повітрям  діти.

Днями до цього свинства долучилася славнозвісна «Галицька дефіляда», під час якої залили пивом і зачадили всі центральні алеї парку, витоптали газони… Прикро було дивитися вранці на прибиральниць у парку і слухати їхні нарікання на організаторів і учасників заходу. Чи відомо про все це тернопільському «європейському» мерові? Якщо ні, то сумно; якщо так, то образливо за тернопільську громаду.

Володимир БАВОРІВСЬКИЙ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*