gazpostach

Тарас ЮРИК: «Збереження Волощинської амбулаторії – один з комплексних заходів реформування медицини»У селі Волощина в амбулаторії загальної практики сімейної медицини провели капітальний ремонт та енергоощадні заходи – перекрили дах, утеплили фасад, встановили сучасні вікна і двері. На втілення енергоефективного проекту, за поданням народного депутата України Тараса Юрика, із Фонду соціально-економічного розвитку було надано 250 тисяч гривень.

У Волощинській амбулаторії обслуговуються 2400 осіб. Цей медзаклад є структурним підрозділом «Бережанського центру первинної медичної (медико–санітарної)  допомоги».

«8 працівників надають послуги денного стаціонару та стаціонару на дому. Амбулаторія тривалий час не мала капітального ремонту, протікав дах. Нині вже є повноцінні умови, щоб забезпечити щоденну роботу. У закладі є комп’ютерна техніка, системний блок, електрокардіограф. Необхідно ще зробити внутрішній ремонт та закупити сучасне обладнання. Найголовніше, що здійснили енергоощадні заходи. Це зберегло приміщення», – каже головний лікар комунального закладу «Бережанський центр первинної медичної (медико–санітарної) допомоги» Наталія Погората.

Окрім жителів села Волощина, амбулаторія обслуговує мешканців с. Божиків, Саранчуки, Базниківка, Тростянець, Квіткове.

«Десятки років приміщення було у плачевному стані. Дах протікав. Утеплили стіни, перекрили дах, зробили фасад, відмостку, тобто – це  повноцінні енергоощадні заходи. Умови праці значно поліпшилися. Тепер необхідно забезпечити амбулаторію сучасним медобладнанням. Сподіваємося, що в рамках процесу медичної реформи це відбудеться швидко», – наголошує голова Саранчуківської селищної об’єднаної територіальної громади Володимир Петровський.

«Збереження Волощинської амбулаторії – один із комплексних заходів реформування медицини. Ця галузь є надзвичайно важливою, належить до основних пріоритетів нашої роботи у розбудові інфраструктури. Йдеться про будівництво та реконструкцію ФАПів, амбулаторій, районних лікарень, а також про забезпечення медичних закладів необхідним обладнанням. Дуже важливо, що це здійснюємо не тільки у районних центрах, велику увагу приділяємо селам. І це стосується не лише медицини, а й сфер освіти, культури, спорту. За кошти, спрямовані з Фонду соціально-економічного розвитку, у всіх п’яти районах мого виборчого округу відбувається розбудова, реконструкція об’єктів соціальної інфраструктури», – наголошує народний депутат України, голова Тернопільської територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Тарас Юрик.

Проект був втілений на умовах співфінансування з районного  бюджету та в рамках проекту ООН і ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

«Для людей дуже важливим є функціонування цієї амбулаторії. Районна лікарня – за 20 кілометрів, а тут люди можуть на місці отримати послуги. Особливо важливо це для людей старшого покоління. Амбулаторія комп’ютеризована, підведений швидкісний Інтернет, у закладі перейшли на сучасну систему звітування», – каже житель села Волощина, голова громадської організації «Волощина» Ярослав  Хмарний.

Зазначимо, у 2017 році понад 25 мільйонів гривень було надано, за поданням народного депутата України Тараса Юрика, із Фонду соціально-економічного розвитку на райони його виборчого округу. За ці кошти реалізовано проекти щодо розбудови інфраструктури у всіх п’яти районах округу №165 – Тернопільському, Козівському, Зборівському, Бережанському, Підгаєцькому. На Бережанський район було спрямовано майже 5,5 мільйонів гривень.

 
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*