Повідомити новину

Поширити:

 
Понад 19 мільйонів гривень надав Кабінет Міністрів на розбудову спортивних майданчиків за сприяння голови Федерації футболу Тернопільської області. За ці кошти, які спрямують у співфінансуванні місцеві бюджети, в районах Тернопільщини зведуть 11 футбольних майданчиків зі штучним покриттям. Водночас в області триває розбудова об’єктів соціальної інфраструктури. Цьогоріч за поданням народного депутата Тараса Юрика на райони його виборчого округу було надано понад 15 мільйонів гривень державної субвенції.
Детальніше про реалізацію цих проектів спілкуємось із народним депутатом України, головою Тернопільської територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», головою Федерації футболу Тернопільської області Тарасом Юриком.
На Тернопільщині буде спортивний центр та понад 25 футбольних майданчиків
– Спортивна інфраструктура є одним з ключових пріоритетів. Хочемо, щоб наші діти були здорові, а для цього треба створити їм відповідні умови для тренувань. Сучасно облаштовані споруди дають таку можливість і водночас додатково стимулюють займатися спортом. Тому для нас є пріоритетом будівництво великої кількості майданчиків в області. Хочу наголосити, що розбудова спортивної інфраструктури передбачає також зведення таких об’єктів, як, наприклад, плавальний басейн в Козові. Він, до речі, відповідає критеріям європейських стандартів. Є усі умови, щоб тренуватись, плавати, оздоровлюватись. Загалом, у Козівському районі за два роки відбулося істотне відновлення спортивної інфраструктури. Ми збудували спортивний майданчик зі штучним покриттям. Нині реалізовуємо дуже важливий проект – реконструкцію спортивного залу дитячо-юнацької спортивної школи з надбудовою приміщень, які будуть використовуватись для проживання юних спортсменів. Козова, зокрема взимку, стає центром дитячого футболу. Туди з’їжджається чимало команд на різні турніри. Ключова проблема – немає де поселити цих дітей. Ми вирішуємо дві проблеми – проводимо реконструкцію спортивного залу і робимо надбудову, в якій буде 10 кімнат, в кожній з них зможуть проживати 8 дітей. Тобто, формуємо спортивний центр.
– На якій стадії розбудова спортивних майданчиків?
–   Цього року відкрили повноцінні футбольні майданчики зі штучним покриттям розміром 22 на 44 м у Козові та Шумську, та два невеличких майданчики – в Бережанах і в Підгайцях. Станом на сьогодні відбувається зведення 8 стадіонів зі штучним покриттям. Окрім цього, є постанова Кабінету Міністрів, згідно з якою надано кошти на будівництво 13 майданчиків в нашій області. Ця програма передбачає співфінансування з органами місцевого самоврядування у співвідношенні 50 на 50. Для виконання запланованих робіт важливим фактором є погодні умови. Якщо погода не завадить, навесні в області відкриємо понад 25 спортивних майданчиків.
– Відомо, що ви плануєте відзначити і вболівальників, які активно підтримують спортсменів?
– Так. Ми, як Федерація футболу Тернопільської області, визначаємо стадіони, куди приходить найбільша кількість глядачів. У чемпіонаті футболу області є дві ліги – вища і перша. У вищій лізі найбільша кількість глядачів приходить на матчі в Бережанах, а в першій – в Копичинцях. Ці стадіони будуть обладнанні сучасним табло.
Енергоощадні заходи вивільнять кошти, які спрямують на потреби соціальних об’єктів
–  Цьогоріч за вашим поданням на райони вашого округу було спрямовано понад 15 мільйонів гривень державної субвенції. Проекти якого спрямування реалізовуються за ці кошти?
– У нас є кілька стратегій, які стосуються розвитку інфраструктури. Одна з ключових – це енергозбереження. Йдеться про заміну вікон, перекриття даху, утеплення фасадів шкіл, дитячих садочків, лікарень, амбулаторій, ФАПів. Саме такі проекти реалізовуються у всіх районах мого виборчого округу за кошти, які спрямовані з фонду соціально-економічного розвитку. Нашим дітям, які навчаються, людям, які перебувають у лікарнях, має бути комфортно і тепло. Це – надзвичайно важливе питання. Чим швидше впровадимо енергоощадні заходи, тим більше зекономимо коштів. Є низка об’єктів в області, по яких реалізовували такі проекти і побачили, що витрати електроенергії та газу скорочуються наполовину. А зекономлені кошти можемо спрямувати на розбудову інших об’єктів.
 
Дорожній фонд вирішить питання з коштами для ремонту місцевих автошляхів
 
– Інший дуже важливий напрямок – це відновлення доріг, так?  
– Це – один із ключових напрямків, в який вкладаються великі кошти. У 2018 році буде спрямовано ще більший ресурс. Адже змінюється принцип фінансування, особливо це стосується доріг місцевого значення. З 1 січня дорожній фонд буде наповнюватися коштами з податків, що передбачені для його формування, а не через загальний бюджет. Досі діє такий принцип – податки ідуть у фонд бюджету, який наповнює загальну казну, і після цього держава надає кошти на дороги. З нового року буде по- іншому. Наприклад, податок з акцизу іде на рахунок новоствореного фонду, держава розподіляє його за принципом: 70 відсотків – на дороги загальнонаціонального і міжнародного значення, 25 відсотків – на дороги місцевого значення і 5 відсотків – «Укртрансбезпека».
 
– Відомо, що до кінця 2017 року планується 4 черга державної субвенції. На які об’єкти будуть спрямовані кошти?
– Є велика проблема щодо безпеки пішоходів на дорогах. Тому ми розробили цілу програму. У районах мого виборчого округу на проїзних дорогах встановимо світлові комплекси. Загалом буде облаштовано близько 60 переходів і ми практично перекриємо всі проблемні зони. Водночас кошти, а це 5 млн грн, будуть спрямовані на проведення енергоощадних заходів в освітніх і медичних закладах та ремонтні роботи. Адже до розбудови інфраструктури ми підходимо комплексно.