gazpostach

Талановитий авторський дует розповів про життя Ярослава ОмелянаУ стінах обласного краєзнавчого музею презентували книгу «Ярослав Омелян: погляд на життя крізь призму страждань і надії». Праця про знаного митця поєднала у творчому колективі двох талановитих авторів – Богдана Андрушківа та Богдана Мельничука.

Ярославу Омеляну 88 років і перед поважною публікою він зізнається, що книги, яка би від першої і до останньої сторінки була присвячена саме йому, до цього дня не було. Митець має у своєму арсеналі 50 проілюстрованих книг, 200 екслібрисів, портретів, нарисів та акварелей. Роботи Ярослава Омеляна виставлялися більше 100 разів у Польщі, Болгарії, США та Україні.

  • Це справді жива легенда, з якою ми маємо щастя поруч жити. У нього була дуже складна молодість, він був студентом львівського вишу, навчався на художника, приїхавши додому, потрапив в облаву МДБ, тому що брат його був в УПА. Забрали його, забрали батьків, і його молодість минула під суворим, колючим знаком Сибіру, – розповів Богдан Мельничук.

Особливістю книги є те, що автори поєднали у ній одразу три стилі: науковий, художній та публіцистичний. Саме у такий спосіб, на думку творців книги, вдасться розкрити «життя крізь призму страждань і надії».

– Мені дуже мало дифірамбів співали, а тут так багато про мене говорять, що я якось незручно почуваю. Але оскільки так вийшло, то хочу подякувати тим людям, які зробили для мене таку велику приємність, – мовив Ярослав Омелян.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*