Повідомити новину

Поширити:

140017Під керівництвом начальника облуправління лісового та мисливського господарства Олега Яремка відбулася нарада за участі керівників державних підприємств та апарату управління.
На початку засідання Олег Яремко розповів про хід наради в Черкаському облуправлінні. Він акцентував на необхідності надання фінансової допомоги колегам півдня та сходу нашої країни, адже питання відсутності коштів у лісових підприємствах південно-східних областей на такі елементарні лісогосподарські заходи, як боротьба з пожежами в лісах, на сьогодні залишається відкритим.
Розглянуто низку важливих питань, зокрема, обговорено ситуацію, що склалася на митницях Закарпатської області. Так, директори двох підприємств – Бережанського лісомисливського і Тернопільського лісового господарств – інформували присутніх про стан справ із затриманими вагонами з деревиною на митницях у Батєво та Чопі. Наразі затримана лісосировина вивантажена на штрафмайданчик станції Батєво. Справу лише нещодавно передано до суду. Водночас законодавчо всі терміни на відшкодування збитків уже прострочено. Три вагони з деревиною затримано в Чопі через різницю у вазі, що заперечують самі працівники лісгоспу, оскільки бухгалтерський облік деревини та її реалізація в Україні здійснюється в щільних кубометрах, а не зазначених митницею тоннах чи кілограмах.
Така ж ситуація і в Бережанському лісомисливському господарстві. Причина затримання двох вагонів державного підприємства – теж різниця у вазі. До слова, два вагони на станції Чоп було розвантажено частково, представника торгово-промислової палати Тернополя до перевірки не допущено. Разом із тим, перевірку в присутності декларанта так і не здійснили. Пізніше листом було повідомлено, що перевірку здійснили представники Закарпатської торгово-промислової палати, які і виявили різницю у вазі.
З цього приводу два лісові господарства направили звернення в Генпрокуратуру, СБУ та ДФС України. Як повідомив головний інженер ДП «Бережанське ЛМГ» Леон Наконечний, держпідприємство на руках має лише протокол Закарпатської митниці, в якому інспектор митниці приймає рішення про затримання вантажу. Ні акта перевірки, ні зважування лісосировини у держпідприємстві немає. Вантаж без супровідних документів направляють з Чопа в Батєво. Згодом керівник станції Батєво звернувся безпосередньо до відправника вантажу – Бережанське лісомисливське господарство – з повідомленням, що вагони перебувають уже в них. Минулої суботи працівники держпідприємства прибули в Батєво та в результаті замірів штабелів затриманих вагонів виявили різницю у 24 куб м лісопродукції, про що письмово було повідомлено правоохоронні органи. До того ж, під час огляду вагонів виявлено колоду ділової деревини – пиловника дуба, про що також письмово повідомлено районну поліцію.
Олег Яремко висловив своє бачення стосовно цього. Так, враховуючи те, що працівники Тернопільської торгово-промислової палати надають держпідприємствам послуги зі здійснення експертизи деревини, яка йде на експорт, вони мають нести відповідальність за те, що митниці інших областей не беруть до уваги їхні висновки. Водночас відповідальність не знімається з керівників підприємств та головних інженерів, які мають контролювати це питання особисто.
Про протипожежний період у лісах Тернопільщини присутніх поінформував головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства Тернопільського ОУМГ Іван Приймачук. Із початком жнив на Тернопільщині працівники державної лісової охорони повинні здійснювати особливий контроль тих ділянок, які безпосередньо межують із агроугіддями, адже торік більшість причин загорянь у лісах держлісфонду відбувалися саме через спалювання пожнивних решток і перекидання вогню з полів на лісові ділянки. Лісовим господарствам минулоріч такими діями нанесено шкоди на більше, ніж 200 тисяч гривень. Зокрема, рекомендовано створювати додаткові мінералізовані смуги між лісовими ділянками та сільськогосподарськими. Крім того, встановлювати додаткові протипожежні аншлаги та білборди, перекривати позапланові дороги.
На нараді також обговорили стан охорони земель лісового фонду, на яких розміщені кар’єри. Зокрема, на нещодавній зустрічі в облдержадміністрації представників влади, контролюючих органів та громадських організацій звучали звинувачення в бік лісових господарств щодо недосконалого здійснення охорони таких об’єктів на території держлісфонду Тернопільської області. З цього питання присутніх поінформував заступник начальника Ігор Гуменюк, який наголосив на інвентаризації тих лісових ділянок, де розміщені кар’єри. Найбільш проблемними стосовно цього є Бучацький і Тернопільський лісгоспи, де їхня кількість є найбільшою. Крім того, Олег Яремко зауважив, що дана інформація має стосуватися не лише території держлісфонду, а й території комунальних лісів.
Розглянуто також питання заготівлі й реалізації деревини. Зокрема, з 1 липня всі державні підприємства відпускають деревину покупцям лише через нижні склади, які облаштовані камерами відео спостереження, задля додаткового контролю відпуску деревини. Зупинилися і на питанні електронного обліку деревини. Зокрема, було запропоновано запровадити збільшення терміну між маркуванням деревини та її реалізацією – як мінімум три доби. Як зазначив заступник начальника, це зменшило б кількість помилок під час оформлення товаротранспортних накладних та в свою чергу поліпшило загальну картину електронного обліку деревини.
На нараді обговорено також стан виплати заробітної плати. Так, станом на півріччя середня заробітна плата по облуправлінню залишається меншою від середньогалузевої. Найнижча – у Тернопільському лісгоспі. Найбільша заборгованість по відпустках – у Чортківському, Тернопільському і частково Кременецькому лісових господарствах.
На завершення наради заступник начальника Ігор Гуменюк доповів у вигляді презентації про перебування з робочим візитом із метою обміну досвідом лісогосподарювання в регіональних дирекціях Любліна та Кросно Генеральної дирекції державних лісів Польщі.
Марія САБАН