gazpostach

Чим тернопільські школярі гірші за київських?210946Днями тернополяни у ЗМІ, в Інтернеті висловлювали своє обурення стосовного того, що тепер тернопільські школярі мають платити за проїзд у тернопільських маршрутках не 50 відсотків від вартості проїзду, а це – 1,50 грн., а 2 грн.

Днями я побувала у столиці України і була приємно здивованою, що там учні за проїзд у громадському комунальному транспорті взагалі не платять. Для цього просто треба пред’являти учнівський квиток у метро, тролейбусі, трамваї, міських комунальних автобусах. Таким чином, київські школярі можуть абсолютно безкоштовно їздити не лише до шкіл, а й спортивних секцій, хорових, театральних, танцювальних студій. При цьому йдеться про чималий кілометраж пересування.

Також не гріх буде згадати й те, що  у батьків київських школярів значно краще матеріальне становище, ніж у тернопільських. Адже у Києві на порядок вища середня зарплата, ніж у Тернополі. Зрештою, маніпулювати навіть цим не доречно. Адже діти зарплати не отримують.

І навіть те, що в Інтернеті обурені батьки почали писати, що їх діти нині опинилися в гірших умовах, ніж пенсіонери, які отримують пенсію, але звільнені від оплати за проїзд, мало тішить. Адже саме матеріальна скрута викликає такі гіркі роздуми.

На разі начальник Тернопільського міського управління транспорту, комунікацій та зв’язку Ігор Мединський  каже, що ціна може збільшуватися, тому остаточної вартості проїзду для школярів не встановлювали.

Кажуть, що різницю вартості проїзду учнів перевізник оплачує зі своїх коштів, а нині  такої можливості немає. Чому ж тоді у міській раді не розглядають питання про підтримку учнівської молоді? Думаю, при бажанні потрібні гроші знайшлися б.

Також дещо дивно звучать заяви про те, що  з водіями маршруток була домовленість про те, що у випадку, коли дитина не матиме грошей, щоб заплатити за проїзд, виганяти з транспорту її ніхто не має права. Якщо про це стане відомо, тоді працівники маршрутного таксі нестимуть відповідальність.

Виникає запитання – яку саме? Відповідальність ж бо за хамство у тернопільських маршрутках на разі матеріально не окреслено. Просто можна хамити – водій пасажирові, пасажир – водієві. І за це ніхто не несе жодної відповідальності. Просто свідками «транспортного дурдому»  стаємо ми – ті, що заплатили за проїзд…

Галина ВАНДЗЕЛЯК

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*