Повідомити новину

Поширити:

На Тернопільщину прибув образ Спасителя, зображений в чудесний нерукотворний спосіб. Науковці розглядають ікону як одне із найдавніших зображень лику Христа, що дійшли до наших днів. Оригінал святині зберігається в особистій захристії Папи Римського у Ватикані.
У Зарваниці її зустрічала велика кількість вірних, серед яких були голови облдержадміністрації Степан Барна та обласної ради – Віктор Овчарук.
Процес передачі і транспортування Мандиліону вимагає дотримання суворих правил безпеки.
– Тому під час перебування на Тернопільщині образу Ісуса Христа з Едесси наше завдання – зробити все, щоб шлях святині та її перебування на Тернопільщині були безпечними, щоб кожен прочанин міг безперешкодно дістатися до нерукотворного образу і почувати себе комфортно як у Зарваниці, так в Тернополі. Ці дні мають стати днями спільної молитви за Україну, за перемогу і майбутнє нашої держави, – зазначив Степан Барна.
Голова обласної ради Віктор Овчарук також зізнався, що молився за те, щоб в Україні настав мир, щоб усі наші захисники повернулися живими та здоровими. Просив біля чудотворної ікони Лику Христового, щоб Україна стала справді незалежною та процвітаючою державою.
Звичайно, у кожної людини свої проблеми та болі. Але є багато прохань, які єднають українців. Розповідаючи про те, чому саме зараз, у цей нелегкий час, образ Спасителя прибув до України, Високопреосвящений архієпископ, митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Кир Василій Семенюк  зазначив:
– Це важливо для духовного піднесення та національної єдності. Для того, щоб народ мав можливість просити Ісуса про мир і спокій в Україні. Я вірю, що Ісус вислухає ці молитви, і в Україні запанує мир, повернуться наші хлопці-бійці, а також ті, хто у складний економічний час полишив домівки у пошуках заробітку. Повернеться наша земля, яку загарбали, і Україна стане європейською, багатою, могутньою державою.
У Зарваниці чудотворна ікона перебуватиме до 15 лютого, а з 16 до 22 лютого – в архікатедральному соборі УГКЦ Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці.
До речі, історія Нерукотворного образу оповита багатьма переказами. Він є особливою реліквією для християн. Починаючи з 1870 року, це лише третій раз, коли образ Нерукотворного Спаса дають для Богопочитання у храмі і тільки вдруге, як Ватикан дозволив прикладатися до реліквії.
На початку 2015 року з благословення Святійшого отця Франциска свята реліквія вперше з’явилася в Україні. Сотні тисяч вірян мали унікальну можливість приступити до образу Нерукотворного Спаса у Соборі Святого Юра у Львові.
Нинішню появу святині в Україні трактують, як символічний акт підтримки Святим Престолом України у складний для неї час і важливим знаком надії.